3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Nasze zwierzęta

Jak walczyć z nadwagą psa?

Jak walczyć z nadwagą psa?

Pies to bez wątpienia najlepszy przyjaciel człowieka. Był i jest z nami w każdej dobrej i złej chwili. Kocha nas niezależnie od tego, czy mieszkamy w pięknym pałacu, czy starym domu. Dla niego najważniejszy jest człowiek i jego ciepła, przyjazna dłoń.

Biorąc pod swoje skrzydła takiego psiego czworonoga, należy mieć świadomość, że to odpowiedzialność na całe jego psie życie. Pies to nie zabawka, którą odłożymy na półkę po skończonej zabawie. To żywe stworzenie, które, jak żadne inne bardzo łaknie naszej miłości i czułości i tylko wtedy jest naprawdę szczęśliwe.

Dobry i kochający właściciel psa to nie tylko ten co przytula i zaspokaja jego potrzeby w zakresie miłości, ale też ten, który dba o jego zdrowie. Często właściciele czworonogów z tej swojej wielkiej miłości do pupilów, nie zwracają uwagi na odżywianie i utrzymanie prawidłowej wagi ich psa. Przekarmianie i podawanie zbyt dużych porcji jedzenia, to tylko jedne z grzechów jakie popełniają właściciele psiaków.

Odpowiednia karma dla psów z nadwagą

Pies przekarmiony, posiadający nadmiar kilogramów, to wbrew opinii jego pana, pies nieszczęśliwy. Taki zwierzak może mieć problem ze zdrowiem z powodu otłuszczenia swoich narządów.

Pies z nadwagą to zwierzę, które większość dnia spędza leżąc na kanapie, a jego jedyną formą aktywności fizycznej jest wyjście na kilkuminutowy spacer wokół domu. Dlatego bardzo ważne jest, aby każdy czworonóg z kilkoma lub o zgrozo kilkunastoma zbędnymi kilogramami posiadał prawidłowo dobraną karmę.

ACANA HERITAGE LIGHT & FIT, ze względu na niską kaloryczność, to idealna karma dla grubszych psiaków. Przeznaczona jest dla osobników powyżej 1 roku życia, które posiadają tendencje do tycia i produkowana jest ze starannie dobranych składników.

Karma Acana, to idealnie zbilansowany pokarm dla twojego pupila, który dostarcza mu wszystkich niezbędnych składników. Karma dla psów z nadwagą powinna posiadać w swoim składzie dużą zawartość łatwo przyswajalnego białka i obniżoną węglowodanów. ACANA HERITAGE LIGHT & FIT takie składniki posiada. Jest przepełniona świeżym mięsem z kurczaka, jajami i warzywami, co zapewni psu zdrowie i utrzymanie prawidłowej masy ciała.

Odpowiednio zbilansowana dieta i karma psiego czworonoga, pozytywnie wpływa na jego zdrowie, wagę i aktywność fizyczną. Karma Acana spełnia wszystkie te warunki. Aby piesek mógł cieszyć się jej smakiem i wartościowym doborem składników, wystarczy odwiedzić sklep internetowy Tukan24, który oferuje ten rodzaj psiej karmy.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − pięć =