3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Handel i usługiRóżne

Dla kogo sprawdzi się coworking?

Dla kogo sprawdzi się coworking?

Świat nieustannie zmierza do przodu i nie da się tego powstrzymać. Trend ów dotyczy również biznesu i ekonomii. Dzisiejszy sposób zarządzania firmą znacznie od biega od tego modelu, który był kiedyś. Taki coworking to nowe pojęcie w biznesowym kręgu, jednak zyskuje sobie w błyskawicznym tempie nowych zwolenników.

Czym jest coworking?

Jest to nic innego jak wynajem dużej powierzchni biurowej, która ma za zadanie być biurem dla naszej małej firmy, zazwyczaj jednoosobowej. Coworking kolokwialnie mówiąc, to po prostu wynajem przysłowiowego kąta na własny użytek w dużej korporacji. Jego walorem jest to, że za tę usługę płaci się niewiele, a to atut nie do przecenienia- przynajmniej na początku przygody z własną firmą.

Dla kogo coworking?

Ta forma pracy sprawdzi się w przypadku pasjonatów, którzy chcą rozwinąć swój pomysł na biznes, a nie dysponują własnym biurem. Dzięki coworkingowi będą mogli przynajmniej spróbować zrealizować swoje wymarzone startupy biznesowe. Coworking to także dobre rozwiązanie dla osób, których nie stać na płacenie wysokiego czynszu za wynajem lokalu.

Małe lub jednoosobowe firmy muszą przecież ciąć koszty tam, gdzie tylko można, a coworking jak najbardziej sprzyja takiemu rozwiązaniu. Z dobrodziejstw coworkingu mogą skorzystać również młodzi, początkujący adwokaci, dla których wizja otworzenia własnej kancelarii to melodia dalekiej przyszłości.

Zalety coworkingu

Pierwsza to oczywiście niska cena wynajmu. Drugą jest fakt, iż wszystkie sprzęty na terenie biurowca są do naszej dyspozycji i ma się je całkowicie za darmo. Po trzecie personel pracowniczy na terenie biurowca również jest darmowy i przy dobrych relacjach sąsiedzkich również może być pomocny w rozwoju naszej jednoosobowej działalności. Ostatnim plusem jest atmosfera i wzmożona chęć do pracy. W tak zatłoczonych biurowcach praca, aż pali się ludziom w rękach, co sprzyja samodyscyplinie.

Wady coworkingu

Ten system pracy pozbawia praktycznie prywatności i nie sprzyja ciszy ani spokojowi. Jak wiadomo, w branżach wymagających telefonicznego kontaktu z klientami ten wymóg jest wręcz konieczny i pożądany. Poza tym w przypadku olbrzymich firm trudno byłoby utrzymać wszystkich pracowników w ryzach. Ucierpiałaby na tym dyscyplina. Ponadto coworking nie sprzyja ochronie danych osobowych potencjalnych klientów. Trudno o to gdy przez budynek przewija się mnóstwo ludzi.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 3 =