3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Nasze zwierzęta

Klatki dla gryzoni – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Klatki dla gryzoni – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wiele osób decyduje się na posiadanie w domu czy mieszkaniu gryzoni, tudzież innych małych zwierząt. Jaki jest powód podjęcia takiej decyzji? Mianowicie taki, że nie wymagają one nadmiernej troski, a przetrzymywanie ich w klatkach nie stanowi dla nich żadnej szkody. Dokładnie tak jak w przypadku czworonogów można się z nimi bawić i je przytulać, co dla wielu osób stanowi ogromny atut. Nie mniej jednak aby mieć pewność, że zapewniamy żywemu stworzeniu komfortowe warunki bytowe, należy dokonać zakupu odpowiedniej klatki. Czym zatem powinniśmy się kierować, aby klatka dla gryzonia okazała się najlepszym wyborem? O tym przeczytamy poniżej.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu klatki dla gryzonia?

Przede wszystkim najważniejszą kwestią jest jej rozmiar. Jak wiadomo gryzonie różnią się miedzy sobą wymiarami, w związku z czym należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby klatka pozwala im wygodnie się przemieszczać, a tym samym również nie krępowała ich ruchów. Ponadto niezwykle istotne jest zwrócenie uwagi na zagęszczenie prętów w klatce. Małe zwierzęta mogą przecisnąć się pomiędzy prętami, co oczywiście może źle się skończyć, dlatego też tak ważnym jest pozbawienie ich tej możliwości. Ponadto istotne są również akcesoria takie jak poidło, miseczka na jedzenie oraz gadżety, które zapewnią naszym pupilom ruch. Przykładem może być np. kołowrotek.

Gdzie najlepiej dokonać zakupu odpowiedniej klatki dla gryzoni?

Tak naprawdę możliwości mamy dwie. Pierwszą jest oczywiście stacjonarny sklep zoologiczny. Nie mniej jednak sporą jego wadą są wysokie ceny. Drugą opcją, i niewątpliwie tańszą, jest sklep zoologiczny online. Po pierwsze dokonując zakupu w tego typu sklepie mamy możliwość zaoszczędzenia, a po drugie niejednokrotnie dysponuje on dużo szerszym asortymentem. Przykładem takiego sklepu jest np. Tukan24. Ponadto zakupy w takiej formie przebiegają zdecydowanie bardziej komfortowo, a ponadto cały towar otrzymujemy we wskazane przez siebie miejsce, co jest niewątpliwym udogodnieniem.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − dwa =