3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Zdrowie i uroda

Jak przyznać się do problemu z alkoholem?

Jak przyznać się do problemu z alkoholem?

Nie możemy udawać, że problem alkoholowy nie istnieje. Niestety, wiele osób cierpi na tę ciężką chorobę i to co możemy zrobić, to pomóc osobie uzależnionej. Jednakże często zdarzają się takie przypadki, że sam chory nie chce się leczyć i woli nadal się upijać i niszczyć swoje życie i zdrowie.


Wyznanie alkoholika – co powinniśmy na ten temat wiedzieć?

Z pewnością bardzo ważne jest to, żeby porozmawiać z osobą chorą. Być może podejrzewa ona u siebie alkoholizm, ale nie wie jak powiedzieć o tym swoim bliskim. Najważniejszy jest tak naprawdę pierwszy krok. Nie można się wstydzić swojej choroby. Jest to choroba jak każda inna i jak najszybciej należy podjąć leczenie, ponieważ niestety, ale ona bardzo szybko postępuje. Należy jednak pamiętać, że wyznanie alkoholika w postaci przyznania się do nałogu, jest niezwykle trudne. Potrzebuje on cierpliwości i zrozumienia. Jednocześnie trzeba zdawać sobie sprawę, że alkoholizm jest ciężką chorobą, z której trudno jest wyjść. Dlatego też potrzeba nie tylko zrozumienia, ale też stanowczości i zdecydowania. Nie można zatem wyręczać i usprawiedliwiać alkoholika.

W momencie przyznania się do nałogu, zalecane jest leczenie przez specjalistów. Dlatego należy udać się do ośrodka, w którym zostanie alkoholikowi udzielona pomoc. W takim miejscu można liczyć na pomoc nie tylko odpowiednich specjalistów, ale też na wsparcie innych osób uzależnionych, które na spotkaniach dzielą się swoimi historiami i doświadczeniami.


Co jeszcze należy wiedzieć o wyjściu z alkoholizmu?


Jeżeli osoba nam bliska lub my pijemy codziennie albo kilka razy w tygodniu alkohol, jest to już sygnał ostrzegawczy mówiący nam o ewentualnym zachorowaniu na alkoholizm. Osoby uzależnione przez cały dzień w pracy lub w szkole myślą o odpoczynku w domu przy lampce wina czy o piwie. Szukają one także każdej okazji do napicia się alkoholu i gdy go nie dostają, są bardzo nerwowe i trzęsą im się ręce. Na pewno nie można tego bagatelizować. Jeżeli choroba kogoś z naszego otoczenia, to powinniśmy jak najszybciej skierować go do specjalnego ośrodka, w którym otrzyma pomoc.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 7 =