3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Ślub i wesle

Co zrobić z dziećmi podczas wesela?

Co zrobić z dziećmi podczas wesela?

Wielu rodziców nie wyobraża sobie udziału w weselu bez swoich dzieci. Otrzymując zaproszenia od Pary Młodej, na której widnieją również imiona ich pociech, nie zastanawiają się długo, czy zostawić je pod opieką opiekunki czy dziadków i zabierają ze sobą na zabawę. Z racji tego, że Para Młoda sama daje sygnał, że młode osoby są mile widziane, powinna przygotować ekstra atrakcje i dla nich.

Co zrobić z dziećmi podczas wesela? Jeżeli zapraszamy na przyjęcie rodziny z młodymi osobnikami, musimy być przygotowani, że wszyscy skorzystają z niego i pojawią się w komplecie. A skoro dorosłym jest zapewniana odrobina rozrywki (lekko mówiąc), to i dla najmłodszych również trzeba coś przygotować. Zobaczcie, jak zorganizować odrobinę zabawy dla dzieci!

Przygotuj się od początku – już w kościele

Jeżeli dzieci należą do bardzo bliskiej rodziny (siostry, brata, przyjaciół), warto je zaangażować w same przygotowania i ceremonię. Najmłodsi czerpią niesamowitą satysfakcję, gdy mogą towarzyszyć Parze Młodej i okazać się pomocni. Dlatego sypanie kwiatków, odprowadzenie do ołtarza czy trzymanie obrączek podczas obrzędu będzie dla nich cudownym wspomnieniem i rozrywką. To jednak nie koniec!

Nie możemy też zapominać o samych udogodnieniach dla ich, jak i ich rodziców. Stąd osobny stolik dla dzieci, gdzie będą kolorowe atrakcje, specjalne dania i desery, jest wręcz priorytetem. Wiele Par Młodych idzie o krok dalej i zapewnia jeszcze pomoc animatora, który przez całą zabawę, zapewnia im rozrywkę, gdy to rodzice chcą chwilę pobyć w samotności – zjeść, potańczyć czy zaangażować się w rozmowy z dorosłymi. Wówczas animator zapewnia gry, zabawy i bezpieczeństwo, które jest tak ważne przy tak dużym przyjęciu.

A gdy nadejdzie pora snu..

Jak wiadomo, dzieci mają ograniczone siły – w okolicach oczepin ich naturalne baterie zaczynają wkraczać w czerwone pole i ich energia spada diametralnie. Czy to oznacza, że rodzice powinni zrezygnować z zabawy i udać się na wspólny sen? Nic z tego! Jeżeli zorganizuje się miejsce do leżakowania – w pobliżu sali weselnej, ale na tyle wyciszonej, aby muzyka nie zakłócała snu – będą stale pod opieką animatora czy opiekunów. A gdy rodzice skończą zabawę, mogą po prostu utulić swoje skarby i zabrać je ze sobą do pokoju. Czy jest to kontrowersyjne rozwiązanie? Nie! Dzieci chcą uczestniczyć w weselach, a rodzice też chcą się bawić, a w życiu – nawet rodzinnym, chodzi o balans, szanowanie siebie, czasu i potrzeby obcowania z innymi ludźmi. Dlatego zapewnienie dodatkowej rozrywki dla najmłodszych to najlepsze rozwiązanie, jakie Para Młoda może niewielkim kosztem, zapewnić swoim gościom.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 4 =