3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Ślub i wesle

Przegląd idealnych miejsc na ślub

Przegląd idealnych miejsc na ślub

Propozycji miejsc, w których kompleksowo można zorganizować uroczystość zaślubin i późniejsze wesele jest coraz więcej. Począwszy od tradycyjnych sal weselnych (w niektórych regionach Polski wciąż bardzo popularne są remizy strażackie) przez śluby i uroczystości plenerowe, aż po elegancką i pełną szyku uroczystość w zabytkowym pałacu. Która z tych propozycji okaże się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę?

Tradycyjne przyjęcie na sali weselnej

Zdecydowana większość osób wybiera model zaślubin zgodny z tradycją – przysięga składana jest w kościele lub urzędzie stanu cywilnego, a później goście udają się na salę weselną. W mniejszych miasteczkach oraz na wsiach przyjęcia odbywają się przeważnie w remizach strażackich, a nawet w szkolnych salach gimnastycznych. Z roku na rok jednak powstaje coraz więcej nowoczesnych sal weselnych. Plusem takiego rozwiązania może być cena – jednak zawsze jest coś za coś. Niższy koszt przyjęcia wymaga organizacji uroczystości na własną rękę, począwszy od dekoracji sali aż po wynajem cateringu (lub samodzielne pieczenie ciast i gotowanie weselnych potraw).

Wesele w plenerze

Każdy, kto oglądał amerykańskie komedie romantyczne z pewnością ma w pamięci obraz przyjęć weselnych organizowanych w przestronnych i pięknie udekorowanych ogrodach czy wręcz na dzikich łąkach. Również w naszym kraju takie miejsca na przyjęcia weselne zdobywają popularność. Jako plus można w tym przypadku wymienić nietuzinkowe rozwiązania i niepowtarzalną atmosferę, jednak w polskim klimacie jest to wybór stosunkowo ryzykowny, nie ma bowiem miesiąca, w którym pogoda byłaby na sto procent pewna.

Ślub jak z bajki w pałacu

Jest jeszcze jedna możliwość, a mianowicie organizacja uroczystości zaślubin jak i przyjęcia weselnego w pałacu. Ta propozycja kierowana jest przede wszystkim do osób ceniących szyk, elegancję oraz dobry gust. Z pewnością przyjęcie w takim miejscu na długo zostanie w pamięci wszystkich gości weselnych. Jednak i w tym przypadku pojawia się drobny minus, a mianowicie duże zainteresowanie par młodych, co przekłada się na stosunkowo odległe wolne terminy. Rozwiązaniem może być rezerwacja z odpowiednim wyprzedzeniem. Ślub i wesele w pałacu, to zdecydowanie najlepszy wybór.

Pałac – wymarzony ślub jak z bajki

Ślub w pałacu wydaje się być spełnieniem marzeń niemal każdej panny młodej, która w tym wyjątkowym dniu pragnie nie tylko wyglądać ale także czuć się jak księżniczka. Pałac z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Położony jest on niedaleko Warszawy, co stanowi ciekawą propozycję zwłaszcza dla osób z Polski centralnej. Specyfika tego miejsca sprawia, że uroczystość zaślubin może odbyć się zarówno w pałacowych wnętrzach jak i w przestronnym ogrodzie. Miejsce jak z bajki, sprawi że i ślub będzie bajkowy!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 5 =