3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Zdrowie i uroda

Zdrowy przedszkolak – dowiedz się co je Twoje dziecko

Zdrowy przedszkolak – dowiedz się co je Twoje dziecko

Każdy rodzic na pierwszym miejscu będzie stawiał oczywiście dobro swojego dziecka. Dlatego, gdy wysyłamy naszą pociechę do przedszkola, na pewno pojawi się u nas lekki strach. Szczególnie przerażające mogą być dla nas posiłki serwowane w przedszkolu.

Każdy z rodziców na pewno będzie chciał, aby to zdrowe jedzenie było podawane dzieciom. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale jedzenie, które jest podawane dzieciom, musi spełniać kilka warunków. Przede wszystkim musi być ono zdrowe, a jednocześnie urozmaicone i smaczne. Wiadomo, że w wieku przedszkolnym mogą nam się trafić niejadki, dlatego trzeba pamiętać o tym, aby posiłki były podane w zachęcający sposób. Dodatkowo dziecko powinno dostać 4-5 zbilansowanych posiłków, które będą podane w równych odstępach czasu.

Własna kuchnia w przedszkolu czy catering?

Okazuje się, że aby móc gotować posiłki na miejscu, to przedszkolna kuchnia powinna spełniać określone warunki: GHP, GMP i HACCP. Wytyczne te dotyczą przede wszystkim ilości pomieszczeń, wyposażenia czy też wystroju. Zorganizowanie własnej kuchni będzie wymagało dużych nakładów finansowych, a także miejsca, które przeznaczymy na kuchnie. Samo przygotowanie posiłków także nie należy do najłatwiejszych. Należy zadbać o to, aby kupować produkty, a także należy zatrudnić kucharki i pomoc kuchenną. Kolejnym istotnym elementem jest dbanie o higienę pracowników i dezynfekcję sprzętu aby uniknąć zakażeń pokarmowych. Z kolei jeśli postawimy na catering dla przedszkoli, który najczęściej dowozi obiad, a pozostałe posiłki jak na przykład kanapki czy owoce na podwieczorek, są przygotowywane przez obsługę przedszkola.

Catering to zdecydowanie spore ułatwienie, ponieważ nie musimy się martwić o zakupy czy gotowanie. Posiłki, które przygotują specjaliści będą dostosowane do wcześniej wysłanych wytycznych. To jaką decyzję podejmiemy zależy od nas i naszych możliwości. Należy pamiętać, aby zapewnić dzieciom takie posiłki, dzięki którym będą syte. Dodatkowo zapewnijmy im także odpowiednią ilość napoi.

Catering dla przedszkoli Kraków → Obiady dla szkół | Almaverde

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − sześć =