3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Różne

Uniwersalna klatka dla gryzoni

Uniwersalna klatka dla gryzoni

Gryzonie i wszelkie małe zwierzęta, to zdecydowany plus dla wszystkich osób, które chciałyby mieć pupila, ale na przykład mają małe mieszkanie. Należy jednak pamiętać, że mimo swoich małych rozmiarów, gryzonie są w zupełności zależne od człowieka, więc należy o nie nieustannie dbać.

Jaką klatkę wybrać?

Wybór klatki, którą wybierzemy jest uzależniony od tego, jakie zwierzątko kupimy, ponieważ każde z nich będzie miało inne potrzebny. Jest jednak coś, o czym warto pamiętać bez względu na gryzonia, którego posiadamy: klatka musi być solidna, bezpieczna i przestronna. Gryzonie są jednak różne i to co będzie pasować chomikowi, niekoniecznie przypasuje śwince morskiej. W związku z tym pierwsze na co należy zwrócić uwagę przy kupnie klatki to grubość prętów. Małe zwierzątko, takie jak chomik może próbować wydostać się z klatki, a jeśli pręty nie będą odpowiednio zagęszczone, gryzoń może na przykład utknąć. Jeśli więc będzie nam potrzebna klatka dla chomika, to przede wszystkim musimy zadbać o jego bezpieczeństwo.

Szczur czy świnka morska

Gabarytowo są to zwierzęta bardzo podobne, jednak różna jest ich natura. Przede wszystkim szczury są zwierzętami stadnymi, dlatego też należy je hodować co najmniej dwójkami. Taki wybór sprawia, że klatka dla szczura powinna mieć przynajmniej wymiary 60 x 40 x 60 centymetrów, chociaż na pewno można postawić na coś większego, żeby szczur miał odpowiednio dużą ilość miejsca. Przede wszystkim klatka dla szczura powinna być wysoka, a jednocześnie powinna mieć ciasne miejsca, w których szczur może się schować. Dlatego jeśli zastanawiasz się nad wyposażeniem klatki, to na pewno przydadzą się różnego rodzaju domki czy tunele. Pręty także nie mogą być bardzo od siebie oddalone, ponieważ ułatwi to ucieczkę. Klatka dla szczura powinna być wyposażona w duże drzwiczki, a jeśli jej góra będzie zdejmowana, to ułatwimy sobie pracę przy sprzątaniu. Natomiast klatka dla świnki morskiej nie musi być wysoka, ale dobrze żeby była długa na co najmniej 80 cm. Warto wstawić także drewniany domek, dzięki któremu zwierzak będzie czuł się bezpiecznie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + 19 =