3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Zdrowie i uroda

Laserowe usuwanie blizn – wszystko, co chcesz wiedzieć

Laserowe usuwanie blizn – wszystko, co chcesz wiedzieć

Jeśli posiadamy blizny, które są dla nas codzienną zmorą, nie możemy na nie patrzeć, a także chcemy je najzwyczajniej w świecie usunąć to możemy zainwestować w laserowe usuwanie blizn. Jest ono bezpieczne dla zdrowia, a co najważniejsze: w szybki sposób zobaczymy jego efekty, które nas zaskoczą. Najnowsze innowacyjne dokonania techniki sprawiają, że laser frakcyjny Mosaic może tutaj zdziałać cuda, o jakich nam się nie śniło.

Jak działa laser Mosaic?

Wszystko rozgrywa się tutaj o bardzo mikroskopijne uszkodzenie skóry właściwej. Dzięki temu zostaje pobudzona jej pełna regeneracja, co wpływa pozytywnie na odmłodzenie i zagojenie się. Całe leczenie jest ekspresowe i nie pozostawia żadnych ran czy też nie ogranicza dotychczasowych aktywności. Precyzyjne naświetlenie następuje na powierzchnię skóry w 20 procentach, toteż cały wytworzenie się impulsów na skórze jest wybiórcze i wnika wgłąb skóry. Można to swoiście porównać to metod bardzo inwazyjnych, lecz w tym wypadku nie widać efektów ubocznych.

Przed i po zabiegu

Laserowe usuwanie blizn należy skonsultować w gabinecie lekarskim i tam też trzeba je wykonać. Prze zabiegiem skóra zostaje oczyszczona, zostaje na nią nałożony krem znieczulający, który usuwa się po godzinie. Zimne powietrze chłodzi skórę w czasie trwania zabiegu, przez co zostają złagodzone jakiekolwiek odczucie dyskomfortu. Po zabiegu odczuwa się coś podobnego do mocnego opalania. Do 3 dni może wystąpić delikatny rumień oraz obrzęk, które po prostu ustępują.

Efekty

W odstępie od 1 do 6 tygodni przeprowadza się najczęściej od 3 do 5 zabiegów w zależności od tego jak duże są blizny oraz gdzie są one umiejscowione. Efekty są bardzo długotrwałe więc możemy odnowić skórę i usunąć blizny w pewny sposób.

Przeciwwskazania

Są przypadki, kiedy nie można wykonać usuwania blizn. Należą do nich:

  • ciąża,
  • tworzenie bliznowców,
  • przyjmowanie leków uwrażliwiających na światło oraz leków immunosupresyjnych,
  • choroba nowotworowa,
  • aktywna opryszczka,
  • izotretrinoina doustna co najmniej 6 miesięcy od zakończenia kuracji oraz izotretrinoina miejscowa 1 miesiąc od zakończenia terapii,
  • alergia na lokalne znieczulenia,
  • świeże rany,
  • zmiany wywołane cukrzycą, chemioterapią, radioterapii.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − dwa =