3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Handel i usługiRóżne

Biznes w Holandii – dlaczego warto?

Biznes w Holandii – dlaczego warto?

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba Polaków jest zainteresowanych otworzeniem firmy w Holandii. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, jakie przeszkody można napotkać działając na rynku niderlandzkim. Dlaczego warto otworzyć biznes w Holandii? Czy dobrym rozwiązaniem będzie wirtualne biuro?

Jakie są zalety prowadzenia przedsiębiorstwa w Holandii?

Zdecydowanie najczęściej wymienianym argumentem przez przedsiębiorców jest możliwość działania na dojrzałym rynku. Godny uwagi jest fakt, że redukuje on ryzyko występujące na rynku rozwijającym. Świetnym przykładem może być uniezależnienie biznesu od politycznych zmian. Godny uwagi jest fakt, że nic w Holandii nie może się wydarzyć bez wcześniejszych konsultacji z MKB czy VNO-NCW. W najprostszym możliwym ujęciu są to partnerzy, którzy reprezentują przedsiębiorców.

O czym koniecznie należy pamiętać prowadząc firmę w Holandii?

Należy mieć świadomość, że właściciel firmy ma znacznie większą liczbę obowiązków prócz zarejestrowania działalności i odprowadzania podatków. Trzeba również ubezpieczyć się zdrowotnie. Rekomendowane jest również zastanowienie się nad ubezpieczeniem przedsiębiorstwa od odpowiedzialności za swoją działalność. Jak wiadomo ma to istotne znaczenie w przypadku jednoosobowych działalności. Nie można zapomnieć o uwzględnieniu budżetu na księgowość i zeznania rocznego.

Przedsiębiorcy, którzy planują wykorzystywanie samochodu do celów służbowych powinni dokładnie zapoznać się z zasadami jego rozliczania. Godny uwagi jest fakt, że są one znacznie bardziej skrupulatne w porównaniu do polskich. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że osoby mieszkające w Holandii nie mogą jeździć dłużej na polskich tablicach rejestracyjnych niż 3 miesiące. Ponadto w dłuższej perspektywie przedsiębiorca będzie musiał podjąć decyzję o zmianie prawa jazdy. Zalecane jest rejestrowanie przedsiębiorstwa tylko pod takim adresem, do którego ma się prawo. Można oczywiście zawrzeć także umowę z wirtualnym biurem. Dzięki temu nie tylko nie trzeba mieszkać w Holandii, ale również posiadać biura.

Dowiedz się więcej: Biznes w Holandii. Na co zwrócić uwagę na co dzień?

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 7 =