3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

3-14.plBudownictwo i aranżacja

Kraków – miasto pod napięciem

Naprawa obluzowanego gniazdka elektrycznego, wymiana korków czy żarówki – to w zasadzie wszystkie zadania, jakich możemy się podjąć w swoim domu, jeśli chodzi o elektryczność. Do reszty potrzebna jest fachowa pomoc.

Zwłaszcza w Krakowie, zabytkowym mieście pełnym wiekowych kamienic, naprawę czegokolwiek związanego z elektrycznością lepiej zostawić osobom wykwalifikowanym w tej dziedzinie. Ale myliłby się ten, kto myślałby, że elektryk Kraków zajmuje się tylko gniazdkami elektrycznymi. Zakres jego prac jest znacznie szerszy. W Krakowie, mimo że kamienice trzymają się mocno, coraz więcej jest budynków bardziej zaawansowanych technologicznie, którym potrzeba nowoczesnych rozwiązań: alarmów, domofonów, wideofonów, instalacji sieci internetowych, itd. Elektryczność to także nawet lampy sygnalizacji świetlnej, o czym często zapominamy.

Firmy elektryczne, jeśli chcą się rozwijać, muszą rozszerzać zakres swojej działalności, choć i nawet z samego naprawiania gniazdek i korków można całkiem nieźle żyć. Coraz więcej firm inwestuje jednak w nowe usługi. Poza wkręceniem żarówki elektrycy wykonują szereg innych prac: jeśli chcesz założyć klimatyzację, system kontroli dostępu, rejestracji czasu pracy, nagłaśniający, telewizję przemysłową, internet, instalację przeciwpożarową, ostrzegającą o detekcji dymu i gazów – z takimi sprawami możesz zwrócić się właśnie do elektryka.

Konkurencyjne firmy świadczą usługi na zawołanie konkretnego klienta, a nawet zatrudniają call center, które umawia go na spotkanie z elektrykiem w dogodnej dla klienta godzinie. Dzięki temu, mimo że o prądzie można myśleć, że jest oczywistą oczywistością, zawód elektryka nie przechodzi do lamusa, a wręcz staje się coraz bardziej niezbędny i opłacalny.

Udostępnij