3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

3-14.plZdrowie i uroda

Mikrodermabrazja – peeling dla zaawansowanych?

Nazwa brzmi specjalistycznie, a czym tak naprawdę jest? Mikrodermabrazja to zabieg złuszczania naskórka specjalną głowicą. Głowica ta jest pokryta kryształkami diamentu i zasysając skórę, pozbywa jej zrogowaciałych warstw. Brzmi dość groźnie, ale zabieg jest w pełni bezpieczny. Na tyle, że możemy wykonać go nie tylko w gabinecie, ale i w domu.

Zobacz, czy możesz

Jeśli masz trądzik pospolity lub blizny potrądzikowe, łojotok lub suchą skórę, zaskórniki, rozszerzone pory, blizny i przebarwienia, drobne zmarszczki do „wyprasowania”, szorstki naskórek, i Twoja skóra potrzebuje regeneracji – ten zabieg jest właśnie dla Ciebie. Mogą go stosować kobiety bez ograniczeń wiekowych. Może być on idealnym przygotowaniem do zabiegów laserowych.Przeciwwskazania to ciąża (skóra jest wtedy bardziej skłonna do przebarwień), a także skóra bardzo wrażliwa i naczyniowa. Ponadto, jeśli posiadasz skórę szczególnie narażoną na działanie promieni słonecznych, również nie powinnaś stosować tej metody.

Miesiąc z mikrodermabrazją

Od jakiegoś czasu zabiegu można dokonać nie tylko w salonach urody, ale również we własnym domu. W drogeriach i gabinetach kosmetycznych można kupić gotowe zestawy do tego zabiegu. Z uwagi na to, że są to kosmetyki do tej pory należące do specjalistycznych, domowa wersja mikrodermabrazji jest zdecydowanie mniej intensywna od zabiegu z gabinetu. Najczęściej preparaty są w niższych cenach niż wizyta u kosmetyczki. Cała domowa kuracja powinna trwać około 4 tygodni.

Skóra pod specjalnym nadzorem

Mikrodermabrazji – nawet domowej, nie powinno wykonywać się późną wiosną i w lecie ze względu na promienie słoneczne. Podczas kuracji i przez co najmniej dwa tygodnie po jej zakończeniu niezbędne jest nakładanie na skórę kremu z filtrem słonecznym. Podczas cyklu zabiegów nie można stosować kosmetyków głęboko oczyszczających i innych preparatów zawierających składniki złuszczające, takich jak salicylany czy kwasy owocowe.

Dla każdego coś dobrego

Przekrój cenowy kosmetyków do mikrodermabrazji jest dość szeroki. Ceny, w zależności od „półeczek” w sklepach wahają się między 10 – 400 zł, tak więc kobiety mogą pozwolić sobie na ten zabieg niezależnie od stanu portfela.

Udostępnij