3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Różne

Płaskorzeźba drewniana – wyjątkowy element wystroju wnętrza

Płaskorzeźba drewniana – wyjątkowy element wystroju wnętrza

Wiele osób, które urządzają swoje wnętrze zastanawia się, jakie oryginalne dodatki wybrać, aby nadać mu niepowtarzalny charakter. Wybór dekoracji w sklepach jest niemal nieograniczony. Osoby, którym zależy na wyjątkowych przedmiotach, które podkreślą klimat ich mieszkania lub domu powinny rozważyć zakup płaskorzeźby w drewnie. To dzieło sztuki, które nie tylko cieszy oczy, ale również wprowadza niesamowitą energię płynącą z afrykańskich wierzeń.

Płaskorzeźby afrykańskie – czym są?

Oryginalne płaskorzeźby w drewnie wykonywane są przez afrykańskich rzemieślników pochodzących z południowo-wschodniej Afryki, m.in. z Mozambiku, Zimbabwe oraz Tanzanii. Tworzone są one według tradycyjnej sztuki, która pozostaje w zgodzie z otaczającą artystów naturą. Płaskorzeźby afrykańskie wykonane są z mahoniu lub hebanu, dzięki czemu są niezwykle trwałe. Przedstawiają najczęściej twarze lub postacie pochodzące z danego plemienia. Niektórzy twórcy przygotowują również dzieła ilustrujące zwierzęta lub codzienne życie na tym kontynencie. Warto podkreślić, że płaskorzeźby w drewnie są pełne ukrytych symboli związanych z afrykańskimi wierzeniami. Ich odkrycie oraz zrozumienie może być doskonałą motywacją do poznania tajemnic Czarnego Lądu. To sprawia, że płaskorzeźba afrykańska staje się czymś więcej niż tylko stylowym dodatkiem do wnętrza.

Do jakich wnętrz pasować będą afrykańskie płaskorzeźby w drewnie?

Płaskorzeźby w drewnie doskonale sprawdzą się w niemal każdym wnętrzu. Aby cieszyć się ich pięknem oraz ukrytą symboliką, nie trzeba decydować się na kolorowy oraz przepełniony fakturami wystój charakterystyczny dla tego kontynentu. Afrykańskie dzieła sztuki doskonale ożywią proste i minimalistyczne projekty mieszkań i domów, a także nowoczesne aranżacje. Decydując się na taki dodatek, warto zadbać o jego właściwą ekspozycję. Płaskorzeźba umieszczona na stoliku lub komodzie będzie przykuwać uwagę domowników i gości, a historia związana z jej symboliką może okazać się świetnym początkiem rozmów oraz zaszczepienia w odwiedzających chęci poznania kultury Czarnego Lądu.

Niepowtarzalne wzornictwo, wysoka trwałość oraz ukryta symbolika to tylko niektóre z zalet afrykańskich płaskorzeźb. Dzięki ich uniwersalności można dopasować je do niemal każdego stylu i wprowadzić nieco afrykańskiej energii do swoich czterech kątów.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − dwanaście =