3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Gastronomia i hotelarstwo

Jaki powinien być profesjonalny ekspres do kawy?

Jaki powinien być profesjonalny ekspres do kawy?

Sercem każdej kawiarni oraz kuchni jest idealny ekspres do kawy. Nic tak nie pobudza zmysłów, jak esencjonalny aromat naszego ulubionego napoju. Jednak aby cieszyć się takim aromatem każdego dnia, należy zadbać o zakup profesjonalnego urządzenia, które spełni wszystkie nasze wymagania.

Czym się kierować wybierając profesjonalny ekspres do kawy?

Wybierając odpowiedni ekspres do kawy, należy dokładnie zastanowić się nad kilkoma rzeczami, do których zaliczamy:

  • liczbę wydawanych dziennie kaw – jest to bardzo ważny czynnik, ponieważ wybierając ekspres jednogrupowy, zaparzymy tylko dwie kawy naraz, natomiast ekspres trzygrupowy pozwoli nam zrobić tych kaw aż sześć;
  • wygodę obsługi ekspresu – łatwy w obsłudze ekspres pozwoli na szybsze wydawanie kawy, co przyczyni się do większej ilości zadowolonych klientów;
  • serwis i montaż – jest bardzo ważny, ponieważ warto, aby ekspres został zainstalowany przez profesjonalistę oraz miał długi czas gwarancji.

Jaka jest różnica między profesjonalnym ekspresem do kawy a zwykłym?

Wiadomo, że smak małej czarnej nie zależy tylko od rodzaju kawy, ale również od tego, w jaki sposób zostanie ona przyrządzona. Dlatego do głównych cech profesjonalnego ekspresu można zaliczyć:

  • funkcję spieniania mleka;
  • młynek do mielenia ziaren;
  • regulację mocy naparu;
  • samoczyszczenie;
  • łatwą obsługę;
  • możliwość zaparzenia kilku kaw naraz.

Jaki ekspres do dużej kawiarni?

Ekspres do kawy w takim miejscu jak kawiarnia powinien odznaczać się niezawodnością oraz szybkim czasem pracy. Niektóre modele pozwalają na wykonanie kilku kaw naraz o dokładnie takiej samej objętości oraz wyglądzie. Ważne jest, aby ekspres pozwalał na zaprogramowanie indywidualnych dozowań o różnej wielkości, temperaturze czy ciśnieniu. Profesjonalny sprzęt powinien również być wyposażony w wyświetlacz LED oraz posiadać funkcje sprawdzenia ile kaw zostało już wydanych klientom. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nowe modele są bardziej ekologiczne i zużywają mniej wody oraz energii.

Pamiętajmy, że zawsze można wynająć ekspres do kawy, obecnie wiele firm posiada taką ofertę. Jest to dobry sposób zwłaszcza dla tych osób, które rozkręcają swój interes lub dla tych, które chcą sprawdzić, jak działa dany model.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 19 =