3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

3-14.plRóżne

Jak dbać o kota w zimie

Jak dbać o kota w zimie

Zima to ciężki okres dla wszystkich zwierząt, zwłaszcza tych, które żyją na zewnątrz. Jeśli mamy kotka, który większość czasu spędza na świeżym powietrzu, to musimy o niego odpowiednio zadbać w tym niekorzystnym zimowym okresie.

Jeśli nasz kot nie śpi w domu, wówczas musimy zapewnić mu jakieś ciepłe miejsce do spania, jak piwnica, budka wyściełana kocami, czy komórka. Kot nie może w nocy zostać na dworze. W domu również powinniśmy zapewnić kotom cieplejszy kąt, dając jakiś kocyk, czy zmieniając położenie posłania na to bliżej grzejnika. Koty naprawdę lubią ciepło i mogą spać nawet na kaloryferze.

Jak przygotować kota na zimę

Powinniśmy również zmienić karmę, na bardziej kaloryczną. Konieczne jest karmienie przynajmniej dwa razy dziennie, by zwierzę otrzymywało odpowiednią wartość kalorii, które przetworzy na ciepło. Pamiętajmy też o wodzie, która powinna się znajdować w miejscu, gdzie nie zamarznie, albo będzie często wymieniana. Zima należy również zwiększyć częstotliwość czesania, zwłaszcza u kotów z dłuższą sierścią. Kotki zimą stają się bardziej puszyste i kudłate, dlatego należy o tę sierść odpowiednio zadbać.

Sprawdzajmy też stan łapek kotów, które spędzają czas na dworze. Jeśli to konieczne, popękane czy poranione poduszeczki smarujmy wazeliną. W okresie zimowym nie zapomnijmy o odwiedzaniu weterynarza, który będzie na bieżąco kontrolował stan zdrowia naszego futrzaka. Pamiętajmy, że zima jest ciężkim okresem nie tylko dla człowieka, ale również, a może przede wszystkim dla naszych zwierząt, które w tym czasie wymagają szczególnej opieki.

Udostępnij