3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Zdrowie i uroda

Pękające pięty – jak o nie dbać i jakie kosmetyki stosować?

Pękające pięty – jak o nie dbać i jakie kosmetyki stosować?

Jedną z najbardziej nieprzyjemnych dolegliwość stóp są pękające pięty. Szczególnie po okresie zimowym stopy są mocno przesuszone i narażone na pękanie. Latem gdy pragniemy je eksponować w sandałach, wygląda to nieestetycznie. 

Przyczyny wysuszenia stóp

Ludzie cierpiący na tę dolegliwość wiedzą, że to nie jest jedynie problem kosmetyczny, zwykłe ścieranie martwego naskórka nie pomaga. Jest to niebezpieczna dolegliwość ponieważ może prowadzić do zakażenia, przez otwarte rany wnikają wirusy i bakterie. Z tak dużym problemem uporać się mogą jedynie kosmetyki profesjonalne. Skóra stóp pęka jedynie w momencie bardzo dużego przesuszenia. Do takiego stanu może doprowadzić zła pielęgnacja, nieodpowiednie obuwie lub nawet nadwaga.

Pielęgnacja stóp bez interwencji lekarza

Aby pozbyć się kłopotu z pękającymi stopami można spróbować domowych metod pielęgnacyjnych lub zakupić kosmetyki, które są sprawdzone i przeznaczone specjalnie do wyleczenia takich dolegliwości. Przykładem domowego leczenia jest siemię lniane lub sól morska. Przygotowanie kąpieli z nasion lnu zanurzonych we wrzątku spowoduje, że umieszczone w takiej zawiesinie stopy będą łatwiej się złuszczać. Zbliżony efekt daje roztwór soli morskiej. Dzięki temu pozbędziemy się martwego, przesuszonego naskórka.

Taki sam efekt możemy uzyskać stosując Farmona Professional, czyli serii kosmetyków od marki Farmona, które mają za zadanie uporać się z problemami stóp. W swojej ofercie Farmona posiada krem odżywczy do stóp z serii Herbal Care Siemię Lniane, bazując dokładnie na tym samym składniku co domowe metody. Bardzo pomocne są również kosmetyki do stóp z serii Nivelazione oraz Smooth Feet. Oferują one kosmetyki mające na celu nie tylko złuszczenie martwego naskórka ale również odżywienie skóry zaraz po zabiegach złuszczających. Kosmetyki firmy Farmona mają naturalne składy, dzięki czemu są przeznaczone do każdego rodzaju skóry. Należy pamiętać, że nawet małego przesuszenia lepiej pozbyć się od razu niż doprowadzić do stanu kiedy stopy zaczną pękać i problem stanie się już bardzo poważny.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =