3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Gastronomia i hotelarstwoRóżne

Check lista organizacji konferencji – o czym należy pamiętać?

Check lista organizacji konferencji – o czym należy pamiętać?

Organizując konferencję nie da się uniknąć drobnych błędów, ale dobrze planując całe przedsięwzięcie można uniknąć tych najpowszechniejszych. O czym trzeba pamiętać organizując konferencję?

Check lista dla konferencji

Organizacja konferencji nie jest łatwa. Jednak łatwiej jest kiedy już znamy profil wydarzenia i mamy listę gości, ponieważ pod to możemy układać dalsze plany.

Należy zacząć od ustalenia budżetu i harmonogramu. Jeśli do wyznaczonej daty konferencji jest dużo czasu warto podzielić sobie prace tak, aby wykonywać je sukcesywnie. Gdy czas nagli warto nadać sprawom priorytety i zacząć od najważniejszych.

Mając budżet i listę gości można już zacząć szukać sali, która pomieści odpowiednią ilość gości. Warto też zamówić odpowiednio wcześnie sprzęt, który będzie potrzebny na przykład nagłośnienie, jeśli sala takiego nie ma w standardzie. Potrzebny będzie też fotograf oraz osoba prowadząca wydarzenie. Nie można zapomnieć też o cateringu.

Dlaczego catering to ważna kwestia?

Obecnie zamówienie cateringu nie jest takie proste jakby się wydawało. Po pierwsze trzeba znaleźć firmę, która rozumie nasze potrzeby, naszą wizję i wie jak przygotować catering pod konkretną konferencję. Przykładowo inaczej organizuje się bufet na spotkanie profesorów, a inaczej na zlot blogerek urodowych. Choćby takie drobne detale jak ustawienie stołów będą miały znaczenie.

Jeszcze ważniejsze jest to, co na stołach zostanie podane. Dzisiaj zamawiając catering należy pamiętać o tym, że wśród uczestników konferencji będą osoby, które są: weganami, wegetarianami, mają nietolerancje pokarmowe, alergie pokarmowe czy chorują na celiakię. Dla tych wszystkich osób trzeba przygotować dania, które każda osoba będzie mogła zjeść. A to oznacza poszerzenie wyboru i dopilnowanie, aby faktycznie każdy uczestnik konferencji mógł coś przekąsić w trakcie jej trwania.

Dlatego warto postawić na catering, ponieważ otrzymamy catering na wysokim poziomie, ale też dopasowany do samego charakteru konferencji czy zróżnicowanych potrzeb jej uczestników.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery − 4 =