3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Handel i usługi

Profesjonalna wycena nieruchomości – jak pracują eksperci?

Profesjonalna wycena nieruchomości – jak pracują eksperci?

Krótko mówiąc, wycena nieruchomości polega na urzędowym potwierdzeniu jest wartości. Pamiętajmy, iż nie jest równoznaczna z ustaleniem ceny. Warto wiedzieć, że zasady jej przeprowadzania są uregulowane w przepisach prawa oraz musi być wykonana przez uprawnionego rzeczoznawcę. Wycena danej nieruchomości prowadzona jest według określonych prawem zasad. Cały ten proces może wykonać jedynie rzeczoznawca majątkowy, posiadający odpowiednie uprawnienia do wykonywania takich czynności. Pamiętajmy, iż cena tylko jeden z elementów branych pod uwagę. Ważne są także przede wszystkim stan prawny nieruchomości, jej stan użytkowy, przeznaczenie, ale również zagospodarowanie terenu wokół nieruchomości i jej otoczenie. 

Czym się kierować przy wyborze eksperta?

Wybór odpowiedniego rzeczoznawcy bądź firmy, która wyceni nieruchomość może mieć fundamentalne znaczenie dla planowanego przedsięwzięcia. Wycena nieruchomości przez eksperta to kluczowa sprawa, której nie można olewać. W przypadku dobrego rzeczoznawcy każdy odbiorca, nawet taki, który nie ma żadnego przygotowania, powinien być w stanie prześledzić logiczny proces rozumowania. Zrozumieć przyjęte założenia, a także móc sprawdzić poprawność określonych obliczeń. Błędnie wykonana wycena może być opłakana w skutkach. Wybierając firmę wyceniającą warto dowiedzieć się, czy ma ona własny zespół rzeczoznawców oraz kto konkretnie wchodzi w jego skład. Zdobycie rzetelnych informacji o kompetencjach konkretnych ludzi, którzy będą wyceniać naszą nieruchomość jest ważne dla całokształtu.  Posiadanie państwowych uprawnień do wyceny nieruchomości to pierwsza sprawa na jaką powinniśmy patrzeć zatrudniając kogokolwiek. Warto wybrać takiego eksperta, który może się pochwalić posiadaniem posiadanie kwalifikacji REV, a także takimi tytułami jak MRICS lub FRICS, które świadczą o członkostwie Królewskiego Instytutu Rzeczoznawców Majątkowych. To zdecydowanie najstarsza organizacja.

Na zakończenie pragniemy polecić usługi sprawdzonego rzeczoznawcy majątkowego. Otóż, warto rozważyć skorzystanie z usług firmy Infidea, która wykonuje usługi wyceny nieruchomości na wysokim poziomie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 5 =