3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Handel i usługiPrzemysł i technologie

Internet dla firm Warszawa – przegląd opcji

Internet dla firm Warszawa – przegląd opcji

Nikogo już dzisiaj nie dziwi, że wiele firm decyduje się na wybór superszybkiego internetu światłowodowego. Szybki internet dla firm odgrywa kluczową rolę w ich funkcjonowaniu oraz przede wszystkim przekłada się na realny czas realizowania zamówienia czy zlecenia.

Przejrzyjmy oferty kilku dostawców z naszej stolicy

Jedną z firm, która oferuje doprowadzenie łącza światłowodowego jest firma Extel. Firma ta jako jedyna w stolicy pisemnie gwarantuje nam wypłatę karnych należności w wypadku niedotrzymania ustalonych wcześniej parametrów w umowie. Na samym początku jesteśmy przekonani co do rzetelności owej firmy. Proces całej instalacji przebiega w wybrany przez nas sposób. Firma na swojej stronie preferuje dwie opcje telefoniczną oraz mailową. W obu przypadkach musimy wypełnić klika niezbędnych informacji, a pracownicy z firmy Extel resztą zajmą się sami. Przechodząc do najważniejszej rzeczy, czyli oferowanej prędkości to firma ta nie odstaje od konkurencji. 1Gb/s oraz 10Gb/s to prędkości jakie możemy dostać w ofercie od firmy. Firma zapewnia także symetryczny upload jak i download, czyli nasze łącze będzie posiadało identyczne parametry kanału wysyłania i pobierania. Ważną rzeczą jest także pomoc sieci LAN, która w razie problemów będzie nam udostępniona.

Kolejna firma ze stolicy, która doprowadzi internet światłowodowy do Twojej firmy jest atman Warszawa. Na wstępie firma nie gwarantuje nam zwrotów kosztów w przypadku niedotrzymania terminu instalacji światłowodu. W przypadku tej firmy możemy skonsultować się poprzez maila oraz telefonicznie, aby ustalić detale umowy. Prędkości oferowane przez firmę są różne. Możemy sami wybrać oczekiwaną przez nas prędkość w końcu nie każda firma wymaga niebotycznych prędkości łącza, a ta firma nam to umożliwi. W ofercie firmy nie odnalazłem informacji na temat symetrycznych parametrów kanałów upload, download.

Podsumowując jeżeli nie mamy dużych wymagań co do internetu powinniśmy zdecydować się firmę Atman. Wybierając mniejsze prędkości łącza zaoszczędzimy parę złotych co dla start-up’ów może okazać się kluczowe. Natomiast jeżeli od naszego internetu wymagamy dużych prędkości i niezawodności zdecydowanie powinniśmy wybrać firmę Extel.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × jeden =