3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Różne

Dopłata do odszkodowania z OC – to możliwe!

Dopłata do odszkodowania z OC – to możliwe!

Wypłata odszkodowania w przypadku kolizji lub wypadku następuje najczęściej na podstawie szczegółowego kosztorysu przeprowadzonego przez daną agencję ubezpieczeniową. Najczęściej jednak dochodzi do zaniżenia należnej kwoty odszkodowania, co wynika głównie z chęci towarzystw ubezpieczeniowych na obniżenie kosztów i wydatków własnych. Powstały jednak specjalistyczne kancelarie zajmujące się nie tylko dopłatą różnic wynikających z faktycznie poniesionych kosztów naprawy auta, które ucierpiało w wypadku, a kwoty wypłaconej przez agencję ubezpieczeniową, a także wykupem takich odszkodowań.

Dopłata do odszkodowania z OC

Wszelkie próby wyegzekwowania całej należnej sumy z odszkodowania bywają czasochłonne, i nieraz wydawać by się mogło – niemożliwe. Towarzystwo, w którym dany kierowca wykupił ubezpieczenie OC przed ustaleniem wysokości należnego odszkodowania wymaga od ubiegającego się o odszkodowanie wszelkich faktur potwierdzających poniesienie kosztów napraw auta, które brało udział w kolizji lub wypadku. Z racji, iż w wielu przypadkach spełnienie wygórowanych oczekiwań i warunków stawianych przez towarzystwa ubezpieczeniowe wydaje się niemożliwe, wielu poszkodowanych wkracza na drogę sądową w celu uzyskania należnej kwoty odszkodowania. Z myślą o takich kierowcach i sytuacjach powstały kancelarie, które pomagają uzyskać kierowcom dopłatę do otrzymanych, zaniżonych kwot ubezpieczenia.

Odszkodowanie z OC

Do ustalenia kwoty odszkodowania towarzystwa ubezpieczeniowe żądają dowodu potwierdzającego faktycznie poniesienie kosztów związanych z naprawą szkód powstałych w trakcie wypadku. Najczęściej stosowanymi przez agencje praktykami jest stosowanie amortyzacji, co w myśl obecnie obowiązujących przepisów prawa jest nielegalne, stosowanie zamienników części wykorzystywanych do naprawy szkód, w przypadku szkód całkowitych – uwzględnianie różnic rynkowych wartości auta i zaniżanie wartości auta, które uległo zniszczeniu w trakcie wypadku, a także nagminne zalecanie naprawy podzespołów auta i odliczanie rabatów udzielonych na części wykorzystane do naprawy.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × cztery =