3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Transport i motoryzacjaTurystyka i rekreacja

Wycieczka szkolna do małopolski – co zwiedzić?

Wycieczka szkolna do małopolski – co zwiedzić?

Wybierając się w podróż po Małopolsce, trzeba bardzo dobrze zaplanować taki wyjazd, szczególnie jak jest to wycieczka szkolna. W tym rejonie jest bardzo dużo atrakcji, które bez wątpienia warto zobaczyć.

Po pierwsze Kraków

Kraków to jedno z piękniejszych miast w Polsce. Zachwyca piękną architekturą i zabytkami. Na pewno trzeba zabrać dzieci, aby zobaczyły Zamek Królewski na Wawelu, zionącego ogniem smoka oraz piękny krajobraz nad Wisłą. W Krakowie jest do zwiedzania bardzo dużo muzeów, więc wybór jest duży. Poza tym warto zabrać dzieci na krakowski rynek.

Po drugie Wieliczka

Kopalnia Soli w Wieliczce to obowiązkowy element wycieczki po Małopolsce. Spacer po solnych podziemiach pozwoli rozruszać mięśnie, co więcej można zażyć powietrza wolnego od alergenów oraz bakterii – samo zdrowie. Trasa zwiedzania kopalni prowadzi przez piękne komory, dolne kaplice, także jest co podziwiać.

Po trzecie Wadowice

Spacer po wadowickim rynku, spróbowanie słynnych kremówek to podstawa. Z Wadowic można pojechać również do Oświęcimia, każdy powinien zobaczyć były niemiecki, nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitrz-Birkenau. Dla uczniów są przygotowane specjalnie opracowane programy autorstwa przez Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

Bezpieczny autokar – ważna sprawa

Organizując wycieczkę szkolną dla dzieci, warto dopilnować tego, aby autokar był bezpieczny i przewóz osób odbywał się zgodnie z prawem. Obecnie wynajem autokarów ma wiele firm, jednak nie wszystkie będą w stanie spełnić nasze oczekiwania. Jeżeli grupa jest mała, można zdecydować się też na wynajem busa.

Pamiętajmy, aby sprawdzić kompetencje kierowcy, najlepiej, żeby miał długi staż pracy. Przed wyjazdem warto omówić szczegóły wyjazdu tj. w jakich godzinach trzeba będzie dotrzeć do poszczególnych punktów oraz kiedy będzie następował odjazd z wybranego miejsca. Ważne jest to, aby autokar posiadał ważny przegląd techniczny, był w pełni sprawy, a kierowca kompetentny i miły. Warto wziąć pod uwagę skorzystanie z usług ComfortClass, oni mają szeroki zakres usług, przystępne ceny i nowoczesną flotę pojazdów.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 10 =