3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Zdrowie i uroda

Usuwamy cellulit – skuteczny sposób!

Usuwamy cellulit – skuteczny sposób!

Kobiety w różnym wieku często borykają się z problemem cellulitu. „Skórka pomarańczowa” występuje najczęściej na udach i pośladkach, nadając im nieestetyczny wygląd. Istnieje wiele rożnych sposobów na usuwanie cellulitu, cechujących się mniejszą lub większą skutecznością.

Usuwanie cellulitu za pomocą balsamów

Najpopularniejsza i najłatwiej dostępna metoda usuwania cellulitu to specjalne balsamy i peelingi antycellulitowe. Mają one na celu wygładzić skórę i pozbawić ją „skórki pomarańczowej”, często likwidując również rozstępy. Wiele kobiet sięga po balsamy tego typu na wczesnym etapie problemów z cellulitem, jako że wówczas są one najskuteczniejsze. Należy jednak liczyć się z tym, że skuteczność balsamów zależy tak naprawdę od typu skóry, jakości samego preparatu i głębokości zmian. Niekiedy zdarza się, że po kilku miesiącach stosowania balsamu różnica jest znikoma lub nie ma wcale. Na plus zasługuje tutaj jednak cena – balsamy i peelingi antycellulitowe kosztują maksymalnie kilkadziesiąt złotych, a więc są stosunkowo łatwo dostępne dla każdego, niezależnie od budżetu.

Specjalistyczny zabieg usuwania cellulitu

Najskuteczniejszym sposobem usuwania cellulitu z różnych partii ciała jest specjalistyczny zabieg kosmetyczny. Najczęściej jest to mezoterapia igłowa, która skutecznie usuwa „skórkę pomarańczową”, ale również jest nieoceniona w walce z rozstępami oraz sprawia, że skóra staje się bardziej napięta i wygładzona. Warto również wiedzieć, że zabieg mezoterapii igłowej jest pomocny we wczesnym etapie powstawania zmarszczek, przez co często wykonuje się go w okolicach twarzy i szyi. Aby osiągnąć maksymalną skuteczność, konieczne może być wykonanie kilku zabiegów w odstępie od jednego do czterech tygodni. Żeby wspomóc działanie mezoterapii wykonuje się również tzw. zabiegi ICOONE, które przeprowadza się w odstępie 2-3 dni. Połączenie ze sobą tych dwóch zabiegów daje najbardziej optymalny efekt ujędrnienia i odmłodzenia skóry, jak i usunięcia uciążliwego cellulitu z dowolnych partii ciała.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 4 =