3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

3-14.plTurystyka i rekreacja

Rzeszów – po drodze w Bieszczady

Rzeszów – po drodze w Bieszczady

Jadąc w Bieszczady na pewno przejeżdżaliśmy przez Rzeszów – niepozorne na pierwszy rzut oka miasto, bo i cóż można ciekawego zobaczyć przez szybę samochodu. Jest to jedno z bardziej niedocenionych polskich miast, a niesłusznie. Oczywiście wpływ na taką krzywdzącą opinie ma na pewno lokalizacja. Województwo podkarpackie jest postrzegane jako najbiedniejszy obszar naszego kraju, w którym nie ma nic ciekawego do zobaczenia.

Brzydkie kaczątko Polski

Jeśli ktoś jedzie na Podkarpacie, do wschodniej Polski, to najpewniej w Bieszczady, by zaszyć się w jakieś chatce o odpocząć. Może i czasem tak jest, ale nie można zapominać o ciekawych miejscach w województwie podkarpackim, które są godne uwagi. Prym wiedzie tutaj właśnie Rzeszów, czyli stolica regionu. Jest to bardzo spokojne miasto, w którym można świetnie odpocząć, uczyć się na dobrych uczelniach, załatwiać sprawy biznesowe. Należy bowiem uświadomić sobie, że Rzeszów jest ważnym ośrodkiem naukowym i gospodarczym regionu. To tu znajdują się siedziby dużych lokalnych firm, a także uniwersytet, politechnika i inne uczelnie wyższe.

Zwiedzanie miasta

Turyści, którzy przybędą do Rzeszowa, by zwiedzić miasto, mają do dyspozycji dobrze rozbudowane zaplecze noclegowe. Możemy się zatrzymać w jednym z kilkunastu hoteli, które prezentują naprawdę wysoki poziom usług. Szczególnie godny polecenia jest hotel Hetman Rzeszów, czy Grand Hotel. To już noclegi na najwyższym europejskim poziomie. Zwiedzający będą mieli okazję podziwiać wiele atrakcji turystycznych, w tym zabytków, które obecnie są odnowione i świetnie się prezentują. Godny uwagi jest Ratusz, dawny Zamek Lubomirskich, Teatr Siemaszkowej, Rynek z secesyjnymi kamienicami i podziemną trasą turystyczną, Stary Cmentarz i wiele innych miejsc. Rzeszów to także miasto rozrywki, z kinami, klubami, dyskotekami, kabaretami na czele. Jednak można tu również spokojnie odpocząć. Podkarpacie jest niedocenionym regionem Polski, ale jeśli odwiedzimy Rzeszów i poznamy jego liczne atrakcje turystyczne, to być może uda nam się zmienić zdanie na ten temat.

Udostępnij