3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Gastronomia i hotelarstwo

Profesjonalny ekspres do kawy – czy muszę go kupować?

Profesjonalny ekspres do kawy – czy muszę go kupować?

Profesjonalny ekspres do kawy jest istotnym elementem każdego punktu gastronomicznego, jednak wiąże się to z dużymi kosztami. Czy zawsze konieczny jest zakup? Jak się okazuje – nie. Ciekawą opcją jest także dzierżawa sprzętu. Rozwiązanie to ma wiele zalet, o czym szerzej poniżej.

Oszczędność

Dzierżawa ekspresu jest to przede wszystkim rozwiązanie znacznie tańsze, niż jego kupno. W momencie, kiedy otwieramy restaurację, kafejkę czy punkt gastronomiczny mamy zazwyczaj ograniczone środki finansowe. Raty dzierżawy są nieporównywalnie niższe w porównaniu do ceny zakupu profesjonalnego ekspresu. Ponadto dzięki dzierżawie możemy pozwolić sobie na użytkowanie sprzętu najwyższej jakości, na którego kupno za gotówkę byśmy sobie nie pozwolili.

Koszty eksploatacyjne

Dzięki dzierżawie, koszty eksploatacyjne ekspresu do kawy nas zwyczajnie nie dotyczą. Firmy, które dzierżawią taki ekspres do kawy, zobowiązują się do ponoszenia kosztów jego naprawy. Jeżeli więc coś się zepsuje, to firma naprawi to za nas. Jeżeli nie ma możliwości naprawić takiego sprzętu, ponieważ jest już ponadnormatywnie zużyty, to firma go po prostu wymienia na nowy.

Zniżki i promocje

Firmy zajmujące się dzierżawą ekspresów, zajmują się zazwyczaj również sprzedażą kawy. Dla klientów kawa taka jest zazwyczaj znacznie tańsza, niż jeżeli mieliby ją kupować w tradycyjnym sklepie. Wystarczy tak naprawdę umówić się z firmą na regularne dostawy takiej kawy i mieć spokój z jej załatwianiem. Razem z kawą firmy takie często również sprzedają kubeczki, czy też saszetki cukru, które również można od nich kupować.

Możliwość zrezygnowania

W momencie, kiedy dzierżawimy ekspres, możemy zerwać umowę, kiedy tylko nam się to podoba (oczywiście zgodnie z umową). Oznacza to, że w momencie, kiedy będziemy chcieli zamknąć naszą restaurację, to nie martwimy się sprzedażą sprzętu, tylko wypowiadamy umowę i sprzęt jest zabierany przez dzierżawcę. Warto pamiętać o tym, że ceny sprzętu takiego, jak ekspresy do kawy bardzo szybko spadają w trakcie użytkowania. Oznacza to, że po kilku latach użytkowania nowego ekspresu, możemy go sprzedać co najwyżej za połowę jego wartości, co się zwyczajnie nie opłaca.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 18 =