3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

3-14.plZdrowie i uroda

Pierwszy krem do twarzy – kiedy zacząć go stosować?

Pierwszy krem do twarzy – kiedy zacząć go stosować?

Wiele osób się zastanawia kiedy rozpocząć stosowanie pierwszego kremu do twarzy? Niekiedy jest tak, że przekraczając 20-sty rok życia, nadal nie posiadamy takiego kosmetyku w swojej kosmetyczne, tłumacząc się faktem, że kremy do twarzy są nastawione na zmarszczki, które uaktywniają się dopiero po 30-stym roku życia. A jest to bardzo poważny błąd. Stosowanie takiego kremu powinno rozpocząć się znacznie szybciej!

Nie bez powodu na rynku dostępne są kremy, które przeznaczone są dla osób poniżej 20-ego roku życia. Rozpoczynając okres dojrzewania, już w tym czasie powinniśmy zakupić pierwszy krem do twarzy. Stosowanie zasady na zmiany skórne czy pryszcze, polegające na przesuszaniu, są po prostu nietrafione. W ten sposób można tylko pogłębić te problemy, a także nabawić się szeregu innych dolegliwości.

Jaki powinien być pierwszy krem do twarzy?

Jak zatem staramy się wytłumaczyć, pierwszy krem do twarzy powinno się zacząć stosować już w momencie dojrzewania płciowego. Może to być po przekroczeniu 13-ego, 15-ego roku życia. Ważnym jest, aby już wtedy stosować ochronę dla cery oraz wyrobić sobie zdrowy nawyk.

Istnieje wiele rodzajów kremów, które są przeznaczone jako te „pierwsze” do stosowania przez młodą i chłonną skórę. Mogą to być kremy nawilżające, które szczególnie przydadzą się w czasie zimnych miesięcy, aby unikać pękania i krwawienia skóry. Mogą to być kremy złuszczające i wygładzające na pierwsze niedoskonałości i pryszcze, ale też zwykłe, nawilżające. Najważniejsze, aby przy wyborze kierować się przeznaczeniem. Bo przecież nastolatek nie kupi sobie kremu przeciwzmarszczkowego, który przeznaczony jest dla skóry dojrzałej.

Tak więc – od kiedy stosować?

Nie da się jednoznacznie stwierdzić od kiedy najlepiej jest stosować krem do twarzy. Ten fakt jest uzależniony od wielu czynników. Dlatego należy obserwować jak zachowuje się skóra na twarzy i wtedy wprowadzać pierwsze rozwiązania, które są dedykowane pod indywidualne potrzeby. Dla ciekawostki możemy też wspomnieć, że skoro niemowlęta już od pierwszych dni swojego życia mogą stosować kremy ochronne, są one całkowicie bezpieczne i można je śmiało wprowadzić w momencie, w którym uzna się to za potrzebne. Jednak lepiej, żeby nie było to po ukończeniu pełnoletności, ponieważ do tego czasu skóra będzie miała bardzo duże potrzeby odżywcze i nawilżające, których po prostu nie wolno ignorować.

Udostępnij