3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

3-14.plTurystyka i rekreacja

Pierwsze kroki na stoku narciarskim

Pierwsze kroki na stoku narciarskim

Jazda na nartach jest jedną z najprzyjemniejszych form aktywności fizycznej uprawianych zimą. Nie powinniśmy bowiem na zimę zapadać w zimowy sen i zaszywać się na kilka miesięcy pod kocem. Zimowe szaleństwo może nam sprawić wiele przyjemności i pomóc utrzymać sprawność fizyczną na wysokim poziomie. Wystarczy odpowiednie ubranie, trochę chęci i zimowe sporty, które sprawią, że pokochamy tę porę roku.

Narty freestyle są najpopularniejszym zimowym sportem i każdy właściwie może się nauczyć na nich jeździć. Oczywiście stawianie pierwszych kroków na nartach nie jest łatwe i niektórzy mogą czuć się zniechęceni. Ale nie można się poddawać, ćwiczenia czynią mistrza i po pewnym czasie będziemy sprawnie szusować po ośnieżonych stokach. By jednak rozpocząć swoją przygodę z narciarstwem, należy się do tego odpowiednio przygotować. Ważne jest zadbanie o dobór odpowiedniego sprzętu i stroju, kondycja fizyczna oraz wybór instruktora. Pod względem sprzętu i odzieży należy sobie uświadomić, że ma ona naprawdę duży wpływ na jakość i komfort jazdy. Jednak sprzęt narciarski jest bardzo drogi. Warto zatem na pierwszą, próbną jazdę, wypożyczyć narty i cały ekwipunek.

Obecnie w wypożyczalniach znajdziemy świetnej jakości, nowy sprzęt, który za kilkadziesiąt złotych możemy używać nawet przez tydzień. W przypadku odzieży sprawa wygląda inaczej. Zawsze możemy od kogoś pożyczyć ubrania narciarskie, ale warto zainwestować w dobrą odzież, która przyda się także poza stokiem. Drugą wskazówką dla osób początkujących z jazdą na nartach jest konieczność suchej zaprawy przed sezonem. Basen, fitness, gimnastyka w domu – wszystko jest dobre i spełni swoją rolę i pomoże nam uniknąć kontuzji, czy zakwasów. Na końcu zadbajmy o dobrego instruktora. Sami nie nauczymy się jeździć, nawet jeśli uprawiamy z sukcesem inne sporty.

Narty to specyficzna dziedzina sportu, dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalnych instruktorów. Jeśli będziemy się stosować do wszystkich powyższych wskazówek, jazda na nartach będzie dla nas prawdziwą przyjemnością.

Udostępnij