3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Transport i motoryzacjaTurystyka i rekreacja

Piękna Małopolska – wycieczka objazdowa

Piękna Małopolska – wycieczka objazdowa

Małopolska to jeden z piękniejszych terenów w naszym kraju. Trzeba przyznać, że co roku można napotkać tam setki tysięcy osób, które chcą zobaczyć najciekawsze i najbardziej atrakcyjne miejsca, w tym właśnie województwie. W sumie nie ma się co dziwić, że tyle osób wędruje do tego województw, ponieważ można znaleźć tam liczne ważne miejsca, które odcisnęły się na historii naszego kraju.

Warto więc zaplanować sobie wakacje na tamtych terenach. Co więcej, jeżeli lubicie zwiedzać i poznawać zabytki, to warto zaplanować sobie wycieczkę objazdową po Małopolsce. Przyda Wam się do tego wynajem busów. Dzięki takiej usłudze będziecie mogli razem ze swoja grupą, jeździć od miejsca do miejsca. W jednym dniu możecie być w tym mieście, a w następnym zobaczyć już coś zupełnie innego.

Od czego warto zacząć? Od stolicy Małopolski – Krakowa. Dawna stolica Polski ma dla Was wiele cennych zabytków, do których trzeba zaliczyć przede wszystkim Wawel i legendarnego Smoka Wawelskiego. Kto nie słyszał o tym gadzie, który zamieszkuje wawelskie wzgórze? Warto więc się na nie wspiąć i zejść do jamy smoka, aby zobaczyć te historyczne miejsca. Będąc w Krakowie nie możecie ominąć Rynku Głównego czy żydowskiej dzielnicy Kazimierz.

Następnym celem Waszej podróży powinna być kopalnia soli w Wieliczce. Ta najsłynniejsza kopalnia, gdzie wydobywana jest sól, jest bardzo chętnie odwiedzanym miejscem. Kopalnia Wieliczka zachęca do odwiedzenia, ponieważ znajduje się blisko samego Krakowa. Warto zobaczyć, gdzie niegdyś został, według legendy wyłowiony pierścień przyszłej Królowej Polski. Wycieczka trwa trzy godziny albo dłużej, zależy od opcji, jaką dokładnie wybierzecie do zwiedzania. Warto jednak poświęcić ten czas.

Będąc w Małopolsce koniecznie musicie odwiedzić polską stolicę Tatr – Zakopane. To słynne miasteczko jest idealnym miejscem, gdzie możecie wspiąć się lub wjechać na Gubałówkę, pospacerować po Krupówkach, obejrzeć skocznie, gdzie odbywają się słynne skoki narciarskie oraz wiele innych, ważnych miejsc.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 2 =