3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Zdrowie i uroda

Kosmetyki do skóry naczynkowej – co wiesz o pękaniu naczynek?

Kosmetyki do skóry naczynkowej – co wiesz o pękaniu naczynek?

W innych przypadkach znane jako teleangiektazje, widoczne naczynia włosowate są maleńkimi naczyniami krwionośnymi w pobliżu powierzchni skóry i są odpowiedzialne za krążenie krwi w twarzy. Niektóre widoczne naczynia włosowate są po prostu „rozszerzonymi i dużymi naczyniami krwionośnymi”, podczas gdy inne są „pękniętymi naczyniami krwionośnymi”. Jak powstają naczynia włosowate, jakie kosmetyki do skóry naczynkowej stosować oraz w jaki sposób można im zapobiec? O tym poniżej.

Przyczyny, które mogą powodować pękanie naczynek

  • Uraz: rany, operacje skórne lub intensywne zabiegi kosmetyczne.
  • Starzenie się: Wraz z wiekiem kolagen i elastyna w naszej skórze słabną. To między innymi powoduje, że nasza skóra jest cieńsza, a nasze żyły bardziej zauważalne.
  • Genetyka: Nie ma gwarancji, ale jeśli Twoi rodzice lub dziadkowie mają pęknięte naczynia włosowate na twarzy i / lub ramionach, Twoje szanse na ich posiadanie są wyższe.
  • Hormony: Jeśli przechodzisz zmiany hormonalne (takie jak dojrzewanie, ciąża i menopauza), możesz odczuwać pęknięcie naczynek.
  • Środowisko: czynniki środowiskowe, takie jak oparzenia słoneczne, wiatr lub wyjątkowo zimna pogoda mogą prowadzić do pęknięcia naczyń włosowatych.
  • Niektóre schorzenia: Ci, którzy cierpią na trądzik różowaty (stan, który powoduje, że skóra jest zaczerwieniona) mają skłonność do popękanych naczynek, szczególnie w okolicach nosa i oczu. Uszkodzenie wątroby może również powodować ten stan.

Co można zrobić, aby im zapobiec – kosmetyki do skóry naczynkowej

Nie zawsze jest możliwe powstrzymanie tworzenia się popękanych naczyń włosowatych, ale można chronić się przed niektórymi przyczynami środowiskowymi stosując odpowiednie kosmetyki do skóry naczynkowej. Uważa się, że światło słoneczne zaostrza problem, więc krem o wysokiej wartości SPF, taki jak IDEAL PROTECT Regenerujący krem barierowy SPF50+, bądź SUN BALANCE Ochronny krem do twarzy SPF50 jest zawsze dobrym pomysłem. Przemieszczanie się z jednej ekstremalnej temperatury na drugą w krótkim czasie może również być czynnikiem przyczyniającym się do tego, co oznacza, że niektórzy z posiadaczy skóry naczynkowej muszą trzymać się z dala od saun lub bardzo gorących pryszniców.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + 19 =