3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

3-14.plBudownictwo i aranżacja

Jakie rolety zewnętrzne?

Jakie rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne, to nie tylko doskonałe zabezpieczenie domu przed włamaniem, ale również dużo lepsza izolacja termiczna i akustyczna. To, dlatego coraz częściej pojawiają się w polskich mieszkaniach i domach.

W okresie letnim chronią pomieszczenia przed nasłonecznieniem poprzez odbijanie promieni słonecznych przed szybą. Dzięki temu mieszkanie jest zacienione oraz się nie nagrzewa.

Natomiast w chłodne dni zmniejszają straty ciepła przez okna nawet o 40 %. Jeżeli rolety będziemy zamykać codziennie najlepiej zamontować je na wszystkich oknach, wówczas warto zainwestować w siłowniki.

Rolety zewnętrzne dzielą się na:

  • rolety podtynkowe zintegrowane z oknami, dzięki czemu są stabilne. Ich obudowa wykonana z aluminium umożliwia dostęp do mechanizmu.
  • rolety RKS, na takie rozwiązanie należy zdecydować się przed rozpoczęciem budowy. Obudowa rolet tego typu wykonana jest ze zbrojonego poliuretanu i polistyrenu lub ceramiki.
  • rolety nakładane, ich obudowa wykonana jest z PVC, pokrywa rewizyjna rolety jest umieszczana od tyłu lub dołu skrzynki, nakłada się ją na okno.- rolety natynkowe
  • system nie jest zintegrowany z oknem i można zdecydować się na jego montaż zarówno w czasie budowy jak i modernizacji budynku. Skrzynkę montuje się na murze lub we wnęce okiennej, pokrywa rewizyjna jest umieszczona z przodu.

Udostępnij