3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Budownictwo i aranżacjaRóżne

Jak urządzić dom w stylu afrykańskim?

Jak urządzić dom w stylu afrykańskim?

Afryka kojarzy nam się z tajemnicą i baśniowością. Zupełnie inna niż zachodnia stylistyka budzi fascynację nie tylko u miłośników dalekich podróży. Kojarzy się z energią, jest żywiołowa i oryginalna – świetnie sprawdzi się w również europejskich wnętrzach, nadając im trochę charakteru i drapieżności. Jak urządzić pomieszczenie w stylu afrykańskim, uzyskując naturalny, zachwycający efekt?

Różnorodność stylu afrykańskiego

Decydując się na urządzenie mieszkania w stylu afrykańskim, warto pamiętać o różnorodności tego kontynentu. Nie zdając sobie z niej sprawy, łatwo zamiast stylowego wnętrza, stworzyć pomieszczenie, w którym panował będzie niezbyt estetyczny chaos. Pierwszą decyzją, którą musi podjąć każdy, kto zdecydował się na urządzenie mieszkania w stylu afrykańskim, jest wybór kręgu kulturowego: czy ma to być wnętrze w stylu marokańskim lub tunezyjskim, czy raczej pomieszczenie nawiązujące stylem do Afryki południowej?

Aranżacja w stylu afrykańskim

Wykończenie i umeblowanie wnętrza w afrykańskim stylu

Jeśli wnętrze ma nawiązywać stylistycznie do Afryki, liczą się zarówno materiały wykończeniowe, jak i kolorystyka. Idealnie sprawdzą się ciepłe barwy oraz orientalne wzory. Zamiast klasycznych paneli – ozdobne marokańskie płytki, zamiast gładkich ścian – tapety w palmy albo inne afrykańskie motywy. Na afrykańską stylistykę można postawić także, jeśli chodzi o meble – wiele sklepów oferuje meble nawiązujące estetyką i materiałem wykonania do domów marokańskich czy nigeryjskich.

Afrykańskie dekoracje do mieszkania

Urządzając mieszkanie w stylu afrykańskim, należy zadbać też o detale – to one tworzą atmosferę i mają ogromny wpływ na ostateczny efekt estetyczny. Jakie ozdoby afrykańskie do domu wykorzystać? Możliwości jest naprawdę wiele. Idealnie sprawdzą się egzotyczne grafiki, poduszki, rzeźby afrykańskie. Dobrym pomysłem może być oryginalny dywan w ciekawym, orientalnym wzorze lub lampa afrykańska. Te detale wypełnią wnętrze i sprawią, że to natychmiast będzie budziło skojarzenia z gorącą, fascynującą Afryką.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 1 =