3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

3-14.plHandel i usługiRóżne

Importowanie tanich win

Importowanie tanich win

Polska nie jest krajem, który posiada tradycję produkcji i picia wina. I ten fakt niestety odbija się na cenach tegoż trunku. W krajach europejskich takich jak Włochy, czy Francja, które słyną z produkcji znakomitego wina, możemy kupić naprawdę dobre, tanie wina. Za kilka euro uda nam się zdobyć wyśmienite gatunki z lokalnych winnic, które bez wątpienia zadowolą nasze podniebienia i doskonale będą pasowały nawet do dań kuchni polskiej.

Czasami nawet przy drodze stoją lokalni sprzedawcy, którzy oferują wina sprzedawane w plastikowych butelkach po wodzie mineralnej, czasami nawet po pięć litrów za naprawdę niską cenę. Ale w tych krajach panuje duża konkurencja, a produkcja wina jest jednym z większych narodowych dochodów. Niestety czasem te same, czy podobne gatunki win włoskich, francuskich, na polskich półkach sklepowych osiągają bardzo wysokie ceny. Ze względu na kraj produkcji cena automatycznie wzrasta.

Polacy natomiast, generalizując rzecz jasna, nie rozwinęli jeszcze dobrego smaku w zakresie picia wina. Dlatego też niechętnie kupujemy na co dzień te droższe trunki, które mogłyby po prostu zrujnować nasz domowy budżet. Znacznie chętniej spoglądamy na wina, których cena nie przekracza 30zł. I jak za taką cenę znaleźć dobre, tanie wino? Na szczęście jest to możliwe, a nawet można powiedzieć, że wybór jest bardzo szeroki.

Otóż, jeśli chcemy kupić dobre, tanie wino to najlepszym rozwiązaniem będzie wybierane z odmian win mołdawskich, bułgarskich, chilijskich, czy argentyńskich. Te kraje również specjalizują się w produkcji wina, ale nie na taką skalę i z takich prestiżem, co Włochy czy Francja. Oczywiście wspomniane Mołdawia, czy jeszcze Gruzja, pretendują do osiągania sukcesów w tej dziedzinie. Ale jak na razie na rynku polskim mamy dostępne naprawdę dobre wina, które są dodatkowo tanie. Poza tym ich smak i bukiet doskonale pasują niewprawnym podniebieniom Polaków, którzy dopiero rozwijają swoją miłość do picia wina i wiedzę na ten temat.

Jednak nie zniechęcajmy się, gdyż jak wiadomo in vino veritas.

Udostępnij