3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Dolny Śląsk turystycznie

Dolny Śląsk, to jeden z ciekawszych regionów w Polsce. Wielką wartość jest tu dorobek wielu kultur – niemieckiej, czeskiej, polskiej, a po II Wojnie Światowej również łemkowskiej, bośniackiej oraz greckiej.

Przede wszystkim warto zobaczyć tamtejsze zamki – Zamek w Książu, ruiny zamku w Bolkowie, w Grodnie, zamek w Kamieńcu Ząbkowickim, Zamek Czocha, to tylko niektóre z bardzo wielu miejsc godnych uwagi. Jest, to region, w którym można odkryć największe podziemne tajemnice w postaci kompleksu Riese czy laboratoriów na zamku Książ, które nadal wzbudzają wiele emocji zarówno wśród fanatyków historii, jak i u każdego turysty. Na pewno nikt nie przejdzie obojętnie również obok Sztolni Kowarskich, trasie turystycznej, liczącej około 1200 m chodników, komór i grot we wnętrzu góry Sulica czy Kopalni Złota w Złotym Stoku będącej najstarszym ośrodkiem górniczo-hutniczym w Polsce. Dolny Śląsk może poszczycić się także piękną przyrodą, to tutaj znajduje się największy polski Wodospad Kamieńczyka z trójstopniową kaskadą. Miłośnicy gór z pewnością docenią Sudety oraz Góry Stołowe z Błędnymi Skałami. Imponować będą też jaskinie, z których największy zabytek stanowi Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie. Każdy, kto szuka wypoczynku i spokoju z pewnością powinien odwiedzić ten region, nie tylko dla ciekawych miejsc, ale także dla pięknych widoków.

Stronie Śląskie turystycznie

Stronie Śląskie, to jedno z najmłodszych miast położonych na Ziemi Kłodzkiej, powstało w 1963 roku z połączenia kilku wiosek. Obecnie przyciąga przede wszystkim miłośników sportów zimowych – tylko na zboczach Czarnej Góry znajduje się 9 stoków narciarskich. Na nartach można pojeździć także w pobliskich miejscowościach – Nowa Morawa, Bielice, czy Kamienica. Oczywiście, nie tylko zimą warto tu przyjechać, Stronie Śląskie będzie dobrym kierunkiem podróży, dla wszystkich, którzy chcą odpocząć z dala od zgiełku miast. W upalne dni można tu poleżeć nad wodą, bardziej aktywnych z pewnością zadowolą piesze wędrówki szlakami turystycznymi na pobliskie szczyty – Śnieżnik, Trójmorski Wierch, Czarna Góra, Czernica, Jaworowa Kopa, Smrekowiec, Chłopek, Pasiecznik, czy Skowronia Góra. Będąc na miejscu warto udać się do jednej z największych jaskiń w Sudetach – do Jaskini Niedźwiedziej, gdzie zobaczymy przepiękne szaty naciekowe w postaci stalaktytów, stalagmitów, draperii, kaskad, mis martwicowych. Godna uwagi będzie również podziemna Kopalnia Uranu, która uraczy nas widokiem wielu atrakcyjnie oświetlonych wystąpień miejscowych minerałów takich jak ametyst, kwarc i malachit, kolekcją historycznych map, sprzętu oraz kufli górniczych. Na mapie wycieczki powinna znaleźć się także Huta Szkła Kryształowego „Violetta” z ponad 200 letnią tradycją.

Stronie Śląskie położone jest w regionie uważanym za najbardziej lesisty w Polsce z bogata i unikatową fauną i florą. Oprócz pięknych widoków oraz wielu ciekawych miejsc, które warto zwiedzić, Dolny Śląsk oferuje jeszcze jedną atrakcję – smaczne śląskie potrawy, których koniecznie trzeba spróbować.

Jak zorganizować udaną konferencję?

Niekiedy sytuacja wymaga zorganizowania spotkania w większym gronie w celu przekazania informacji oraz wymiany poglądów – konferencje mają także bardzo duże znaczenie dla budowania pozytywnego wizerunku firmy, dlatego podczas ich organizacji ważny jest każdy szczegół. W pierwszej kolejności trzeba określić dokładny cel – po co, dla kogo organizowane jest spotkanie oraz czego będzie dotyczyć, jakie kwestie warto poruszyć, a jakie należy pominąć. Pamiętajmy, że termin powinien być dogodny dla większości uczestników – niektóre terminy są szczególnie oblegane, dlatego warto zwrócić uwagę na te mniej popularne, aby mieć możliwość negocjacji cen. Ponieważ odpowiednia lokalizacja, to jeden z ważniejszych elementów decydujących o powodzeniu przedsięwzięcia, zadbajmy o to, aby miejsce było eleganckie. Lokalizacja i standard miejsca określa, bowiem prestiż wydarzenia oraz świadczy o dobrym guście pracodawcy. Poza tym musi być spójne z charakterem konferencji – jeśli organizujemy spotkanie biznesowe, to dobrym rozwiązaniem będzie elegancki hotel, bardzo popularne są konferencje w górach z dala od zgiełku wielkich miast. W przypadku dużego przedsięwzięcia warto opracować szczegółowy program i upewnić się, czy osoby, na których najbardziej nam zależy na pewno będą mogły pojawić się w wyznaczonym czasie. Podczas każdej prezentacji oczywiście powinny być przerwy, dopilnujmy, aby w tym czasie goście się nie nudzili. Podczas planowania konferencji najlepiej uwzględnić budżet awaryjny, gdyż w czasie przygotowań mogą zaskoczyć nas niespodziewane wydatki.

Gdzie najlepiej zorganizować konferencję biznesowa?

Odpowiednia lokalizacja, to jeden w kluczowych elementów gwarantujących powodzenie konferencji biznesowej. Miejsc, w których można zorganizować takie przedsięwzięcie jest wiele począwszy od hoteli, pensjonatów po piękne starówki. Im bardziej nietypowe miejsce tym lepiej, gdyż standard i lokalizacja świadczą o zaangażowaniu i statusie firmy. Integracji pracowników sprzyjają Mazury i wyjazdy nad morze. Natomiast większość spotkań biznesowych odbywa się w hotelach, obecnie największym zainteresowaniem cieszą się konferencje w górach, gdzie goście mogą zaczerpnąć trochę świeżego powietrza i odpocząć od miasta. Oczywiście nie każdy hotel będzie odpowiedni, pamiętajmy, aby podczas organizacji zwrócić uwagę na takie szczegóły jak nowoczesne wyposażenie sali konferencyjnej, smaczne posiłki, czy dodatkowe atrakcje, które zapełnią czas uczestników spotkania podczas przerwy. Wyjazd na konferencję biznesową, to nie tylko praca, ale również świetna okazja do tego, aby wypocząć. W tym celu coraz więcej firm decyduje się na organizowanie spotkań w hotelach Spa, gdzie po konferencji można się zrelaksować. Trudno powiedzieć, czy jest to tylko chwilowa moda, czy nie, ale w ostatnim czasie na popularności zyskały także miejsca zabytkowe takie jak zamki, pałace, teatry, czy muzea. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na tradycyjne miejsce jakim jest hotel, czy na bardziej oryginalną lokalizację najlepiej wybierać spośród obiektów odpowiednio przystosowanych, dzięki temu będziemy mieć pewność, że spotkanie odbędzie się sprawnie i na najwyższym poziomie.