3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Zdrowie i uroda

Dolegliwości po wszczepieniu implantów – jak sobie z nimi poradzić?

Dolegliwości po wszczepieniu implantów – jak sobie z nimi poradzić?

Czasem zdarza się tak, że z jakiegoś powodu (czy to przez wypadek, czy przez niedopatrzenie) nasza jama ustna zostaje pozbawiona jednego z zębów. Wygląda to bardzo nieestetycznie i bywa niekomfortowe. Brak zęba może nie tylko zmienić znacznie nasz wygląd, ale też sprawić, że jedzenie będzie sprawiało spory kłopot. Utrata zęba nie jest jednak wyrokiem na całe życie, bo obecnie istnieje chirurgia stomatologiczna, która umożliwia wszczepienie implantów, które wyglądają i służą jak zupełnie zwyczajne zęby.

Z jakimi dolegliwościami musimy się liczyć, jeśli zdecydujemy się na implanty zębów?

Przede wszystkim pacjent może spotkać się z bólem dziąseł i lekkim krwawieniem, które nie powinno trwać dłużej, niż kilka dni. Poza tym może pojawić się też gorączka i opuchnięcie części twarzy (szczególnie policzka). W jamie ustnej zostają założone szwy, które mogą powodować początkowy dyskomfort, który mija z czasem. Wszystkie te objawy nie powinny martwić nas długo, bo bardzo szybko mijają. Nie da się ukryć, że chirurgia stomatologiczna wiąże się z operacją i mimo to, że nie jest bardzo inwazyjna, należy ją traktować jak każdą inną operację.

Jakie dolegliwości powinny zacząć nas martwić?

Jeśli którykolwiek z wymienionych wcześniej objawów męczy nas dłużej, niż kilka dni, należy bezzwłocznie udać się do lekarza, który wykonywał zabieg. Może to oznaczać, że coś poszło nie tak i operację trzeba będzie powtórzyć. Warto zwrócić uwagę na to, czy można swobodnie otworzyć szczękę i czy nie jest ona zdrętwiała. Opuchlizna jest normalna, ale drętwienie już nie. W takim wypadku również od razu należy skonsultować się z lekarzem, bo mogą pojawić się komplikacje. Nie warto z tym zwlekać i myśleć, że dolegliwości same miną.

Podsumowując, implanty zębów są doskonałym sposobem na uzupełnienie jamy ustnej, w której pojawiają się ubytki. Nie wolno jednak zapominać, że jest to operacja, za którą mogą iść komplikacje, przez które być może trzeba będzie częściej odwiedzać lekarza. Jeśli jednak zastosujemy się do wszystkich jego wskazówek, żadne niepożądane objawy nie powinny się pojawić.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + 1 =