3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

3-14.plZdrowie i uroda

Bursztyn – sposób na zniszczone włosy

Bursztyn – sposób na zniszczone włosy

Bursztyn to rodzaj kopalnej żywicy drzew iglastych, powstałej dziesiątki milionów lat temu, która kojarzy się przede wszystkim jako materiał do wykonywania biżuterii. Nie wszyscy jednak wiedzą, że poza jubilerstwem surowiec ten doskonale sprawdza się również w lecznictwie czy kosmetologii. Od dawna dużą popularnością cieszą się jego właściwości w pielęgnacji włosów.

Piękne i zadbane włosy, a także zdrowa skóra głowy to bez wątpienia wielki atut, dodający urody każdemu z nas. Warto więc odpowiednio o nie dbać, a pomocny w tym okazać się może szampon z bursztynem. Nie tylko oczyszcza, odżywia i wzmacnia, ale także dodaje blasku i zdrowego połysku – zbędne jest więc używanie popularnych produktów, przesiąkniętych parabenami. Oprócz higieny bardzo istotna jest także odpowiednia pielęgnacja. W tym celu zaleca się naturalne odżywki, zawierające wyciąg z bursztynu do włosów. Produkty tego typu dostępne są obecnie już nie tylko w aptekach czy sklepach zielarskich i ekologicznych, ale także niemal w większości drogerii. Zarówno odżywka, jak i szampon z bursztynu świetnie regenerują skórę, poprawiają kondycję włosów, wpływają korzystnie na ich porost, zapobiegają wypadaniu i rozdwajaniu się, a ponadto stanowią idealną ochronę przeciw wiatrom i szkodliwymi promieniami UV.

Warto pamiętać, że stosowanie kosmetyków z wyciągiem z bursztynu do włosów możemy dodatkowo wspomóc, zachowując kilku prostych zasad:

  • włosy przed myciem zwilżamy ciepłą wodą
  • nakładamy przeciętną ilość szamponu, który dodatkowo rozcieńczamy wodą
  • głowę myjemy delikatnie, ruchami okrężnymi
  • zwracamy uwagę, by spłukiwanie nie odbywało się w zbyt ciepłej wodzie
  • odżywkę wcieramy po każdym myciu (najlepiej codziennie), po 3 tygodniach robimy kilka dni przerwy, a następnie wracamy do jej stosowania.

Szampon z bursztynu i odżywka z jego wyciągiem to idealny sposób na pielęgnację każdego rodzaju włosów, w szczególności zniszczonych, suchych, przetłuszczających się. Z uwagi na dość przystępne ceny tych produktów, jest to rozwiązanie właściwie na każdą kieszeń.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 4 =