3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

3-14.plRóżne

Adwokat a prawnik – jaka jest różnica

Adwokat a prawnik – jaka jest różnica

Coraz częściej używamy tych dwóch zawodów przemiennie, myśląc że wykonują oni takie samo zadanie. Jednak czy rzeczywiście tak jest? A może dopuszczamy się strasznego błędu, który i adwokat i prawnik z grzeczności zawsze przemilczy? Zobacz jaka jest różnica i sprawdź czy do tej pory używałeś poprawnie nazw funkcji!

Na pewno nie raz oglądałeś serial związany z adwokatami czy prawnikami. W jednym i drugim przypadku bardzo często byli oni widywani przy aktach, debatowali, negocjowali, a jak była potrzeba – wygłaszali swoje mowy na sali sądowej. Jednak musi być między nimi jakaś różnica, skoro stworzyli dwa terminy (pomijamy już radców prawnych, prawników i innych przedstawicieli). Zatem.. do dzieła!

Adwokat – kim tak właściwie jest?

Adwokat w teorii, którą można zaczerpnąć bez większych problemów to osoba, która przede wszystkim świadczy usługi związane z poradami prawnymi. Tworzy różne opinie, akty i inne dokumenty, które mogą być pomocne nie tylko w sądzie, ale również w firmach i przedsiębiorstwach. Tym samym można zauważyć, że zakres obowiązków jest całkiem spory. Dlatego w tym miejscu idźmy do kolejnej definicji, która dotyczy..

Prawnik – czym on się zajmuje?

Tutaj sprawa wygląda bardzo ciekawie, bowiem prawnikiem jest ktoś, kto zajmuje się tym zawodowo, a jednocześnie może mieć tytuł naukowy. Doskonale posługuje się przepisami – jednak prawnik to tylko jeden z wielu kroków do kolejnego zawodu związanego z prawem. Jest taką przepustką do bycia sędzią, prokuratorem, wcześniej wspomnianym adwokatem, notariuszem i tak dalej.

Łatwo zatem powiedzieć, że każdy adwokat jest prawnikiem – w myśl ostatniej teorii, ale nie każdy prawnik może być adwokatem. Pokręcone? Nic z tych rzeczy. Prawnik jest pierwszym etapem w drodze do prawniczej kariery. To kim dalej będzie? Zależy wyłącznie od niego!

Liczymy na to, że choć krótka to nasza teoria była bardzo treściwa i pomogła w rozwianiu wszelkich wątpliwości. Dla zakończenia tylko podsumujemy – adwokat stoi wyżej od prawnika, tak było, jest i zawsze będzie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 9 =