3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

3-14.plZdrowie i uroda

Zima w pełni – zadbajmy o nasze dłonie

Zima w pełni – zadbajmy o nasze dłonie

Zima to trudny czas dla naszych dłoni – skóra narażona jest na działanie niskich temperatur, dlatego jeśli nie jest odpowiednio nawilżona może pękać. Odpowiednia pielęgnacja dłoni zawsze jest wskazana, ale w okresie jesienno zimowym powinnyśmy poświęcać szczególną uwagę rękom.

Podrażniona i popękana skóra sprawia niemały ból a do tego swędzi i piecze – zwłaszcza chodząc w rękawiczkach często odczuwamy te nieprzyjemne objawy. Jak można zapobiegać takim podrażnieniom, by nie dokuczały nam niepożądane objawy?

Jak dbać o dłonie?

Najlepiej sięgnąć po specyfiki z babcinej apteczki – niezawodne zioła. Na problemy z suchymi dłońmi pomoże napar z wysuszonych kwiatów nagietka. Wykonujemy go z 4 łyżek kwiatów zalanych wrzątkiem. Napar pozostawiamy do wystygnięcia i moczymy w nim obie dłonie przez kilka minut. Zawarta w nagietku witamina C pomoże odżywić i zregenerować zniszczoną tkankę naszych dłoni.W ramach domowego SPA można też użyć składników, których pod dostatkiem jest w każdej kuchni – ziemniaków i jajek. Ugotowane ziemniaki rozgniatamy widelcem z żółtkami i kilkoma łyżkami podgrzanego mleka, aż do uzyskania gęstej, gładkiej masy, Nałóż wszystko dokładnie na dłonie po czym starannie owiń je folią. Po kilkunastu minutach pozbądź się papki a jej resztki zmyj pod ciepłą, bieżącą wodą. Efekty zauważysz od razu – skóra będzie przyjemnie miękka i gładka na skutek działania zawartej w ziemniakach skrobi.

W czasie zimowych mrozów staranna pielęgnacja dłoni pozwoli nam cieszyć się piękną, promienną skórą bez zaczerwienień i podrażnień.

Udostępnij