Zdrowy przedszkolak – dowiedz się co je Twoje dziecko

catering dla przedszkoli

Każdy rodzic na pierwszym miejscu będzie stawiał oczywiście dobro swojego dziecka. Dlatego, gdy wysyłamy naszą pociechę do przedszkola, na pewno pojawi się u nas lekki strach. Szczególnie przerażające mogą być dla nas posiłki serwowane w przedszkolu.

Każdy z rodziców na pewno będzie chciał, aby to zdrowe jedzenie było podawane dzieciom. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale jedzenie, które jest podawane dzieciom, musi spełniać kilka warunków. Przede wszystkim musi być ono zdrowe, a jednocześnie urozmaicone i smaczne. Wiadomo, że w wieku przedszkolnym mogą nam się trafić niejadki, dlatego trzeba pamiętać o tym, aby posiłki były podane w zachęcający sposób. Dodatkowo dziecko powinno dostać 4-5 zbilansowanych posiłków, które będą podane w równych odstępach czasu.

Własna kuchnia w przedszkolu czy catering?

Okazuje się, że aby móc gotować posiłki na miejscu, to przedszkolna kuchnia powinna spełniać określone warunki: GHP, GMP i HACCP. Wytyczne te dotyczą przede wszystkim ilości pomieszczeń, wyposażenia czy też wystroju. Zorganizowanie własnej kuchni będzie wymagało dużych nakładów finansowych, a także miejsca, które przeznaczymy na kuchnie. Samo przygotowanie posiłków także nie należy do najłatwiejszych. Należy zadbać o to, aby kupować produkty, a także należy zatrudnić kucharki i pomoc kuchenną. Kolejnym istotnym elementem jest dbanie o higienę pracowników i dezynfekcję sprzętu aby uniknąć zakażeń pokarmowych. Z kolei jeśli postawimy na catering dla przedszkoli, który najczęściej dowozi obiad, a pozostałe posiłki jak na przykład kanapki czy owoce na podwieczorek, są przygotowywane przez obsługę przedszkola.

Catering to zdecydowanie spore ułatwienie, ponieważ nie musimy się martwić o zakupy czy gotowanie. Posiłki, które przygotują specjaliści będą dostosowane do wcześniej wysłanych wytycznych. To jaką decyzję podejmiemy zależy od nas i naszych możliwości. Należy pamiętać, aby zapewnić dzieciom takie posiłki, dzięki którym będą syte. Dodatkowo zapewnijmy im także odpowiednią ilość napoi.

Catering dla przedszkoli Kraków → Obiady dla szkół | Almaverde