Z czego wykonywane są posadzki przemysłowe?

Posadzki przemysłowe są to specjalnie wykonane mieszanki składników, które pokrywają podłoże w dużych zakładach przemysłu motoryzacyjnego, farmaceutycznego, ciężkiego, specjalistycznego. Posadzki przemysłowe są odporne na działanie substancji chemicznych, dlatego mogą być stosowane w zakładach pracy, gdzie często na ziemię wylewają się różne szkodliwe środki.

Ponadto z posadzek przemysłowych łatwiej usunąć te szkodliwe substancje, dzięki czemu zachowane są zasady bezpieczeństwa. Producenci prześcigają się z coraz nowszymi technologiami, które wspomagają budowę posadzek i wpływają na ich skuteczność oraz efektywność. Połączenie tradycyjnej trwałości i doświadczenia z nowoczesnymi technologiami pozwala na perfekcyjne wykonanie posadzek przemysłowych. Mogą być one zbudowane z wielu produktów, w zależności od miejsca, gdzie będą kładzione. Najbardziej popularne są posadzki betonowe z włóknami kompozytowymi. Przed położeniem posadzki specjaliści dokonują pomiarów obciążenia, jakie będzie miało miejsce w pomieszczeniu, gdzie na podłożu będzie znajdowała się dana posadzka.

Ponadto później posadzki przemysłowe są uszczelniane i pokrywane specjalnymi impregnatami zapewniającymi im trwałość. Popularność zdobywają ostatnio posadzki żywiczne, które uzupełniają wymagania niektórych zakładów przemysłowych. Można także wykonać posadzki traficline, które są bardziej elastyczne, cechują się antypoślizgową budową i mają powiększoną odporność chemiczną i wartość estetyczną. Zastosowanie specjalnych substancji epoksydowych do wykończenia posadzek przemysłowych pozwala im łatwiej utrzymać czystość i estetyczny wygląd.