Xtreamer JoyZ

Na polskim rynku prócz znanych marek smartfonów takich jak HTC, Sony, czy Samsung, pojawiają się też często mniej znane telefony. Jednym z nich jest na przykład mało znany, ale stosunkowo atrakcyjny Xtreamer Joy Z. Niektórzy uważają, że parametry tego telefonu są tak dobre i wysokie, że znane firmy powinny się czuć zagrożone. W końcu, jeśli pomniejsi, znani producenci mogą się zdobyć na takie osiąg niecia w dziedzinie produkcji i projektu smartfonów, to sytuacja w przyszłości może być bardzo ciekawa.

Xtreamer Joy Z posiada czterordzeniowy procesor Samsung Exynos 4412 1.4GHz i układ graficzny Mali-400. Jest to całkiem niezłe osiągnięcie. Poza tym telefon jest wyposażony w ekran dotykowy o przekątnej aż 4,7 cala, który został wykonany w technologii TFT ICS. Ekran dodatkowo posiada wysoką rozdzielczość 1280×720, która pozwala uzyskać piękne i jaskrawe kolory. Xtreamera wyposażony jest w interfejsy, które obejmują Wifi (802.11bgn), Bluetooth, GPS, AGPS i elektroniczny kompas. Dzięki łączność GSM w technologii 2G i 3G możliwe są rozmowy i transmisja danych z następujących protokołów: GPRS, EDGE, WCDMA, HSUPA oraz HSDPA.

Warto także wspomnieć, że JoyZ nie posiada blokady sim-lock, natomiast obsługuje karty GSM formatów miniSIM i microSIM. Aparat fotograficzny w telefonie posiada bardzo dużą moc 13 Megapikseli, a także umożliwia nagrywanie filmów w świetnej jakości. Smartfon ten jest wyposażony dodatkowo we wszystkie nowoczesne czujniki takie jak akcelerator, czujnik oświetlenia, czujnik zbliżeniowy i inne. Warto także zaznaczyć, że telefon Xtreamer JoyZ posiada dobrą baterię o mocy 2500mAh, która teoretycznie pozwala co zapewnić 250 godzin czuwania, do 10 godzin rozmów i 6 godzin transmitowania danych.

Jak widać, Xtreamer w porównaniu z niektórymi smartfonami firmy Samsung czy LG bije je na głowę pod względem wielu powszechnie pożądanych parametrów. Wprowadzenie takiego aparatu na rynek może wprowadzić prawdziwe zamieszanie wśród producentów smartfonów, a dla klientów będzie to bardzo korzystne zjawisko.