3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Zdrowie i uroda

Wyrwanie zęba mądrości – wszystko co powinieneś wiedzieć

Wyrwanie zęba mądrości – wszystko co powinieneś wiedzieć

Wiele osób boryka się z problemem jakim jest ząb mądrości. Zęby te są bardzo często nazywane ósemkami i wyrastają około 18 roku życia. Problem polega na tym, że ich pojawianie się jest wyjątkowo nieprzyjemne i bolesne. Zęby te często wyrastają krzywo lub przepychają te, które już wyrosły i sprawiają, że w szczęce jest mniej miejsca. Z tych powodów często zaleca się usuwanie zębów mądrości. Co należy wiedzieć o tym zabiegu?

Nie tylko dla dentysty

Zęby mądrości mogą być wyrywane przez dentystów. Jednak ma to miejsce tylko w najprostszych przypadkach. Stomatolodzy często nie podejmują się wyrywania zębów mądrości. Bezpieczniej jest, jeśli zajmie się tym chirurg szczękowy.

Zdjęcie RTG

Przed usunięciem zęba mądrości konieczne będzie wykonanie RTG. Na zdjęciu rentgenowskim będzie doskonale widać, jak dokładnie rośnie i gdzie przebiega jego korzeń. To właśnie takie zdjęcie jest podstawą do tego, by chirurg szczękowy mógł zabrać się do pracy.

W dużym mieście jest łatwiej

Chirurdzy szczękowi to specjaliści. Ciężko jest, więc znaleźć ich w mniejszych miastach. Przykładowo, chirurg szczękowy w Krakowie będzie bardziej popularny i będzie cieszył się większą renomą niż lekarz, który pracuje na wsi oddalonej o kilkanaście kilometrów od miasta. W Krakowie możesz skorzystać z usług specjalistów, znajdziesz ich też w punkcie Stomatologia Wichlińscy.

Bez bólu

Na pewno zastanawiasz się czy usuwanie zęba mądrości jest bolesne – nie. Odbywa się ono w znieczuleniu tak, żebyś odczuwał jak najmniejszy dyskomfort w czasie i po zabiegu. To bardzo ważne, żebyś wiedział, że samo wyrywanie zęba trwa dość krótko i jest właściwe bezbolesne. Uciążliwość stanowią raczej skutki znieczulenia. Przez pewien czas należy się też wstrzymać od spożywania pokarmów i picia napojów, zwłaszcza tych w skrajnych temperaturach – bardzo ciepłych lub gorących. Efekty znieczulenia mijają po kilku godzinach, po tym czasie możesz przyjąć leki przeciwbólowe, które dodatkowo pomogą Ci zniwelować ewentualne nieprzyjemne uczucie w ustach.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 5 =