3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Różne

Wszystko co musisz wiedzieć o stylu afrykańskim

Wszystko co musisz wiedzieć o stylu afrykańskim

Nie od dziś wiadomo, że Afryka jest kontynentem, który nie tylko fascynuje Europejczyków, ale dla wielu z nich jest także inspiracją. Jest to związane przede wszystkim z faktem, że kultura oraz sztuka tego kontynentu znacznie różni się od tej europejskiej, dlatego też trafia do ludzi chcących wyróżnić się na tle innych lub po prostu wprowadzić do swojego życia elementy nietypowe dla Starego Kontynentu.

Mieszkanie w stylu afrykańskim

Coraz więcej ludzi decyduje się na urządzenie mieszkania w sposób nietypowy dla Europy. Wnętrze w stylu afrykańskim to miejsce, które przypomina o ciepłych i pięknych krajach oraz dalekich podróżach. Na szczęście na Starym Kontynencie coraz częściej można kupić ręcznie robione meble afrykańskie, które są wykonane przez Afrykańczyków z drewna występującego na tym kontynencie (m.in. bubinga), które jest zabezpieczane różnego rodzaju olejami oraz woskami, dzięki czemu jest jeszcze bardziej wytrzymałe.

Osoby chcące urządzić mieszkanie w stylu afrykański powinny mieć świadomość, że we wnętrzu powinny dominować takie kolory jak: złoto, czerwień, biel, ale także kolory natury czyli brąz oraz oliwka. Kolorystyka często uzależniona jest od preferowanego stylu, można wyróżnić między innymi styl marokański, południowo- oraz wschodnioafrykański.

Podczas aranżacji wnętrza można postawić także na motywy zwierzęce, należy jednak pamiętać o umiarze, by do pomieszczenia nie wkradł się chaos. Dobrze postawić przede wszystkim na meble, które stworzą pożądany efekt.

Moda na sztukę afrykańską

Nie da się ukryć, że już od dłuższego czasu wiele osób interesuje się sztuką afrykańską. Właśnie dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się meble z Afryki oraz inne wyroby pochodzące z tamtego kontynentu. Niektóre osoby nie chcą urządzać całego mieszkania w tym stylu, jednak sztuka afrykańska podoba im się na tyle, że decydują się na wprowadzenie jej akcentów do własnego domu. W związku z tym popularnością cieszą się nie tylko meble z Afryki, lecz także figurki przedstawiające ludzi oraz zwierzęta, a także na przykuwająca uwagę biżuteria.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 5 =