3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Zdrowie i uroda

Witamina D3 czy witamina K2 + D3?

Witamina D3 czy witamina K2 + D3?

Wszystkie witaminy są ważne dla zdrowia i kiedy ich brakuje, należy wdrożyć suplementację. O wielu z nich jednak nie mówi się za dużo – najbardziej znana zdecydowanie jest witamina C. Świadomość na temat zasadności stosowania witaminy D3 stopniowo się zwiększa, zaś o witaminie K2 i jej ważnej roli tak naprawdę mało kto wie.

Dlaczego trzeba stosować witaminę D3?

Witamina D3 spełnia szereg ważnych ról w organizmie, a jej pozyskiwanie jest dość trudne. Latem organizm może sam wytwarzać jej pewne ilości pod wpływem słońca, jednak w pozostałe pory roku trzeba korzystać z jej innych źródeł. Pokarmów zawierających tę substancję jest niestety dość mało, dlatego najlepszym wyborem są naturalne suplementy diety. Warto stosować je zwłaszcza w okresie od września do kwietnia. A dlaczego? Witamina ta między innymi wspiera odporność i działanie wątroby, ale jej najważniejszą rolą jest dbanie o mocne kości i zęby. Przyczynia się też do zachowania prawidłowej krzepliwości krwi.

Po co witamina K2?

Witaminę K2 łatwiej można pozyskiwać z pożywienia, ale jej suplementacja także jest bardzo wskazana, zwłaszcza gdy chce się zadbać o mocne kości i zęby oraz uchronić się kłopotów ze zbyt małą krzepliwością krwi, co może skutkować krwawieniami, występującymi nawet samorzutnie. Widać zatem, że witamina ta ma podobne działanie do D3, a zatem kiedy sięgnie się po suplement zawierający oba te składniki, można będzie uzyskać szczególnie dobre efekty. Substancje te znakomicie uzupełniają się wzajemnie, zwłaszcza że suplementy takie są bardzo dobrze zbilansowane i zawierają idealnie dobrane dawki poszczególnych składników.

Dla kogo witamina K2+D3?

Na stosowaniu takich preparatów każdy może wiele zyskać, jednak szczególnie polecane są one kobietom w okresie menopauzy. W okresie tym paniom zagraża osteoporoza – choroba objawiająca się znacznym osłabianiem się kości. Stosowanie takiego suplementu pozwala temu zapobiegać, między innymi z tego względu, że witamina D3 ułatwia wchłanianie wapnia – najważniejszego budulca kości.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − 6 =