3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Handel i usługiPrzemysł i technologieRóżne

Uszkodzony wyświetlacz w telefonie

Uszkodzony wyświetlacz w telefonie

Och, co za pech!!! Telefon upadł – zbity wyświetlacz! I co teraz zrobić? W takiej sytuacji należy szybko sprawdzić czy słuchawka działa, jeżeli tak, to połowa problemu jest rozwiązana.

Warto sobie uświadomić, że mimo coraz nowocześniejszej technologii, coraz lepszych i trwalszych komponentów, wyświetlacze w smartfonach to nadal najdelikatniejsze części, najłatwiej ulegające zepsuciom. A uszkodzony ekran, jest usterką, która trzeba naprawić.

W przypadku zbitej samej szybki przy działającym dotyku, zasadniczo należy wymienić tylko ją. I tu zaczynają się schody; jeżeli samodzielnie zabierzemy się za naprawę, bez dokładnych instrukcji, narzędzi i w ogóle bez żadnego doświadczenia, niestety możemy tylko narobić sobie większej szkody. Najlepiej oddać taki telefon do serwisu, w którym pracują doświadczeni technicy i za odpowiednią cenę (odnosi się to modelu telefonu) zlikwidują problem. W serwisie dokonuje się refabrykacji telefonu, polegającej na wymianie samej szybki, lub szybki z doklejonym digitizerem. Jest to dość skomplikowany proces, polegający na rozebraniu modułu wyświetlacza, który składa się z kilku warstw, i za pomocą odpowiednich przyrządów usunięciu stłuczonej szybki, nałożeniu nowej, poskładaniu całości i odpowiednio scalonej.

Tę usługę świadczy większość zakładów naprawczych, lecz warto konkretny model telefonu oddać do serwisu zajmującego się uszkodzeniami właśnie takich telefonów, jaki uległ usterce. W takim przypadku, mamy pewność, że dostaniemy oryginalne części, chyba, że na tym nam nie zależy i wolimy załączyć własne, kupione na aukcjach czy w innych punktach usługowych, albo też bezpośrednio od producenta, co wychodzi zazwyczaj taniej niż za pośrednictwem sklepów. W serwisie, policzą tylko za naprawę, a nie dodatkowo za część. Ceny zakupu całych modułów wyświetlaczy mogą sięgać nawet połowy wartości nowego telefonu, a samego digitizera około jednej trzeciej. Oczywiście cena jest adekwatna do modelu telefonu i jego wartości rynkowej.

Oryginalne części do telefonów najlepiej kupować od producenta lub w sprawdzonych hurtowniach. Można się pokusić o zakup w internecie, z niewiadomego lub mało znanego źródła, lecz wtedy nikt nie da gwarancji, że zakupiona część będzie na pewno sprawna, a żaden zakład serwisowy, montujący tę część do naszego telefonu nie da gwarancji na taką usługę.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + dziesięć =