3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Transport i motoryzacjaTurystyka i rekreacja

Szkolny wyjazd na ferie. Jak go zorganizować?

Szkolny wyjazd na ferie. Jak go zorganizować?

Półrocze już się powoli kończy. Święta, sylwester już za pasem, a po tych wszystkich atrakcjach zbliżają się ferie zimowe. Odpoczynek po intensywnym semestrze z pewnością uczniom się należy. W związku z tym warto byłoby zorganizować wycieczkę dla podopiecznych. Zorganizowanie takiej szkolnej wycieczki do łatwych jednak nie należy.

W pierwszej kolejności, co wbrew pozorom może okazać się niezmiernie trudne, trzeba ustalić takie rzeczy jak: Dokąd chcemy pojechać? Co chcemy zwiedzić? Jakie atrakcje zobaczyć? Ile ma trwać wycieczka? Gdzie się zatrzymamy (jeśli wycieczka ma być kilkudniowa) i – najważniejsze – jak się tam dostaniemy?

Kiedy mamy już odpowiedzi na te pytania, pozostaje nam przejść do drugiego etapu planowania – rezerwacji miejsc, wejściówek, biletów itd. Należy tu pamiętać o odpowiednim wyprzedzeniu. Gdy mamy już wszystko zarezerwowane, należy przygotować kosztorys. Warto w tym przypadku koszty zaokrąglić w górę. Dzieciaki mogłyby być zawiedzione, jeśli na którąś z atrakcji zabrakłoby środków.

Najważniejsze kwestie mamy za sobą. Pozostało nam się spakować i wyruszać w podróż! Moment, ale czym pojechać? Warto zatrzymać się chwilę przy tym punkcie, ponieważ przewóz osób, a zwłaszcza nieletnich to poważna sprawa. Należy to dobrze przemyśleć, gdyż to od jakości przewoźnika zależy komfort podróży, ale także to czy zjawimy się w odpowiednie miejsce na czas, oraz najważniejsze – nasze bezpieczeństwo. Na szczęście usługi transportowe w naszym kraju stoją na dobrym poziomie i wynajem busa nie powinien być problemem. Dobrze jest rozejrzeć się wcześniej wśród opinii o danym przewoźniku, aby mieć pewność o dobrym wyborze. Warto też z odpowiednim wyprzedzeniem zatelefonować i upewnić, że wszystkie warunki wynajmu są jasne, że kierowca wie, o której godzinie i gdzie ma się stawić itd. Lepiej jeszcze raz się upewnić niż mieć z tego powodu nieprzyjemności. W końcu, bez transportu żadna wycieczka nie dojdzie do skutku. Jeśli już jest wszystko dopięte na ostatni guzik, pozostaje się spakować i ruszać po przygodę!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − 5 =