3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

Budownictwo i aranżacja

Rzeczoznawca a wycena nieruchomości

Rzeczoznawca a wycena nieruchomości

W życiu zdarzają się różne sytuacje, w których trzeba wycenić dom lub mieszkanie, a nawet grunt czy przedsiębiorstwo, innymi słowy oszacować wartość posiadanej nieruchomości. Najczęstszym powodem wyceny jest sprzedaż mieszkania, ale też jego zamiana na inne. Robi się to także w celach podatkowych przy darowiznach i spadkach, czy kredytowych dla zabezpieczenia długu. Poza tym taka wycena domu jest konieczna, aby móc wykupić polisę ubezpieczeniową o odpowiedniej wartości. Również władze miasta i gminy zobowiązane są dokonać co jakiś czas wyceny nieruchomości na swoim terenie, ponieważ ma to wpływ na ustanowienie wysokości podatków.

Pomoc rzeczoznawcy przy wycenie nieruchomości.

Podczas wyceny nieruchomości niezbędną pomocą jest wsparcie rzeczoznawcy. Jest on osobą, której zadaniem jest właśnie oszacowanie wartości rynkowej budynku. Taki rzeczoznawca stosuje najczęściej metodę porównawczą, polegającą na analizie rynku nieruchomości w tej samej miejscowości i okolicy. Dodatkowo wizja lokalna może być podstawą do ustalenia tzw. przybliżonej wartości nieruchomości. Oczywiście za usługę rzeczoznawcy trzeba zapłacić, a koszty mogą być różne w zależności od stopnia trudności wyceny. Jednak zawsze końcowym etapem pracy rzeczoznawcy jest wystawienie odpowiedniego dokumentu, który jest niezbędny w wielu np. wymienionych wcześniej sytuacjach.

Rzeczoznawcy w regionie Małopolska

Specjalistów od wyceny nieruchomości na terenie Małopolski jest wielu. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują rzeczoznawcy z Mszany Dolnej oraz z Nowego Targu. Więcej szczegółowych informacji dotyczących ich działalności i specjalizacji znaleźć można na stronach internetowych pod hasłami: „Rzeczoznawca Mszana Dolna”, „Rzeczoznawca Nowy Targ” albo też „Wycena nieruchomości Mszana Dolna”. Biura obsługi nieruchomości działające w tym regionie oferują szereg usług w zakresie wyceny nieruchomości, lokali, mieszkań i domów, a także gruntów. Zajmują się również doradztwem w zakresie rynku nieruchomości. Szeroka wiedza, doświadczenie, długoletnia praktyka oraz kwalifikacje pracowników są gwarantem zadowolenia klientów korzystających z ich usług.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + sześć =