Różne rodzaje pomp dozujących

W niektórych branżach przemysłu konieczne jest stosowanie pomp dozujących, które zajmują się bardzo precyzyjnym dawkowaniem substancji chemicznych. Jest o nieodzowne w wielu przypadkach, kiedy precyzja i regularne dawkowanie odgrywają zasadniczą rolę w odpowiednim funkcjonowaniu jakiś urządzeń, czy całych zakładów pracy.

Stąd różne rodzaje pomp dozujących znajdują bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle, a będąc bardziej szczegółowym można wymienić oczyszczalnie ścieków, myjnie samochodowe, laboratoria chemiczne, kąpieliska, baseny, a także stacje uzdatniania wody, czy wszelkie zakłady, w których mieszane są substancje w określonych proporcjach.

Działanie pomp dozujących jest z jednej strony bardzo proste, z drugiej jednak niezwykle zaawansowane ze względu na precyzję wydzielania konkretnych dawek substancji chemicznych. Oczywiście istnieją różne rodzaje pomp dozujących, które stosowane są w przypadku odmiennych systemów urządzeń i w innym środowisku. Różnią się one nie tylko wewnętrzną konstrukcją, ale także chociażby materiałem wykonania, czy źródłem zasilania. Tak na przykład systemy rur w pompach dozujących stosowanych w oczyszczalniach ścieków muszą być dodatkowo zabezpieczone przed zniszczeniami kwasem, czy innymi agresywnymi substancjami chemicznymi. Natomiast na przykład w laboratoriach konieczne jest zastosowanie mikroprocesorów z dodatkowym zasilaniem, które w razie awarii nadal będą działały i dostarczały odpowiednie dawki substancji.

Taka precyzja działania pomp dozujących jest możliwa do osiągnięcia dzięki zastosowaniu w ich mechanizmach najnowocześniejszych technologii elektronicznych, w tym mikroprocesorów o bardzo zaawansowanej procedurze przetwarzania sygnałów. Stosowanie nowoczesnych technologii i wydatek pieniędzy na zakup pomp jest jednak opłacalny, gdyż są one w większości przypadków niezawodne, w odróżnieniu od omylnego człowieka. Dlatego też pompy dozujące znajdują tak szerokie zastosowanie w różnych branżach przemysłu i działalności ludzkiej.

Jeśli szukasz pompy dozującej zachęcam do zapoznania się z ofertą firmy Conbest