Rowerem do pracy

Ekologiczne myślenie zaczyna opanowywać niemal wszystkie dziedziny naszego życia. Zarówno sposób życia, dietę, segregację odpadków, użytkowanie produktów szkodliwych dla środowiska itd. Miastem, które jest szczególnie wrażliwe na działania proekologiczne jest Kraków, który ostatnio wprowadził akcję „rowerem do pracy”. Owa promocyjna akcja jest kontynuacją wcześniejszego konceptu „rowery w mieście”, który polegał na umieszczeniu w centrum miasta w kilku miejscach rowerów do wypożyczenia.

Wystarczy wrzucić kilka monet, wpisać swoje dane potwierdzone dowodem tożsamości i niebieskie rowery są do naszej dyspozycji. Najnowsza akcja ma na celu promocję zdrowego podróżowanie do pracy. Kraków jest miastem, w którym znajduje się wiele ścieżek rowerowych dostępnych do powszechnego użytku i zlokalizowanych na terenie całego miasta. Rowery mają to do siebie, że nie zanieczyszczają środowiska a dodatkowo wpływają korzystnie na zdrowie osób, które całe dnie spędzają w pracy przed komputerem.

Nie wszyscy lubią jeździć w Krakowie zakorkowanymi ulicami, lub zapchanymi środkami komunikacji miejskiej. Rowery są świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą skorzystać z walorów przyrody i sportu, a ponadto cenią sobie ten środek transportu. Nie każdy posiada swój własny rower, dlatego Kraków zaoferował swoim mieszkańcom rowery do wynajęcia za kilka złotych. Promocja ma na celu również odkorkowanie ulic krakowskich oraz zmniejszeniu zanieczyszczenia środowiska, hałasu w tym zabytkowym mieście. Rowery do pracy, to wspaniała akcja jakiej podjął się Kraków.