Rodzinne wycieczki rowerowe

Nie każdego stać na kosztowne wyjazdy weekendowe do najlepszych hoteli w najbardziej egzotyczne zakątki ziemi. Atrakcyjną i fantastyczną alternatywą dla rodzin, które chcą wspólnie spędzić aktywny weekend jest akcja wspólne miasto organizowana w okresie letnim przez miasto Kraków. Akcja promocyjna i rozrywkowa polega na postawieniu na rowery, jako środek transportu wycieczkowego w weekendy.

Kraków od wakacji uruchomi więcej ścieżek rowerowych dostępnych do powszechnego użytku mieszkańców miasta. Ponadto zostaną uruchomione ścieżki tematyczne, na których trasie będą się znajdować ciekawe zabytki i miejsca warte odwiedzenia. Rowery są świetnym sposobem rozrywki i spędzania wolnego czasu dla całej rodziny.

Wyjdź na łono przyrody

Po całym tygodniu pracy i nauki w szkole, siedzenia w domu, weekend powinien być spędzony aktywnie, na łonie przyrody. Nowe ścieżki rowerowe będą przebiegały przez różne nieznane tereny Krakowa, obfitujące w przepiękne okoliczności przyrody. Nie zdajemy sobie nawet sprawy jak wiele pięknych zielonych miejsc znajduje się nawet w centrum Krakowa.

Rowery to nie tylko tania forma rozrywki, gdyż ich użytkowanie nic nie kosztuje, ale również doskonała metoda na podniesienie aktywności fizycznej i wpływu na zdrowie dzieci i ich rodziców. Kraków zdaje sobie sprawę z ceny atrakcji w mieście, a także z niemożliwości wyjazdu niektórych poza miasto. Oferując rowery do wynajęcia i nowe ścieżki rowerowe pozwala na organizację wycieczek rowerowych, które wpływają konsolidacyjnie na relacje między członkami rodziny.