Polska kuchnia w najlepszym wydaniu

Jeśli szukamy w Krakowie restauracji, w której możemy skosztować pysznego, polskiego jedzenia i miło spędzić czas, to restauracja Pod Baranem na pewno spełni nasze oczekiwania. Jest to niezwykłe miejsce, w którym czuć pasję gotowania i poszanowanie tradycji. Właścicielem lokalu jest pan Jan Baran, który czuwa nad najlepszą jakością przygotowywanych potraw.

Restauracja działa już 15 lat, podczas których zdobyła grono oddanych klientów, zachwycając ich podniebienia wspaniałymi smakami. Doświadczenie i zaufanie stałych klientów stanowią o renomie miejsca, do którego chętnie się wraca. Już sama lokalizacja jest zachęcająca i sprawia, że bez trudu trafimy do restauracji. Otóż lokal znajduje się zaledwie kilkaset metrów od Wawelu, na ulicy Gertrudy. Zatem w zasięgu wzroku znajduje się Zamek Królewski, zachwycając turystów takim wyjątkowym otoczeniem.

Lokalizacja ma znaczący wpływ na kuchnię stosowaną Pod Baranem. W karcie dań spotkamy znakomite potrawy kuchni polskiej, z nutą różnych kuchni europejskich. Jednak podstawą menu jest niezmiennie tradycyjna kuchnia polska. Każdy kto spróbuje w restauracji Pod Baranem pysznego żurku, flaków wołowych, czy śledzie po krakowsku, na nowo pokocha naszą narodową kuchnię. Potrawy przygotowywane są ze świeżych, najlepszej jakości produktów. Dzięki temu każda wydana potrawa posiada najlepszą jakość, na bieżąco kontrolowaną przez szefa kuchni. Tradycyjne polskie przepisy są nieco zmodyfikowane, by uniknąć ciężkich zestawień i niestrawności.

Pod Baranem wszystko jest nie tylko smaczne, ale również zdrowe. Na uwagę zasługuje osobna karta z daniami bezglutenowymi. Wnętrza restauracji sprawią, że będziemy mogli się w pełni delektować posiłkiem. Wnętrza są ciepłe, przytulne, a jednocześnie eleganckie, bo zaaranżowane w dawnych krakowsko-mieszczańskim stylu, z antykami, które tworzą wyjątkową atmosferę. Warto również zaznaczyć, że w restauracji Pod Baranem ceny są bardzo rozsądne i każdy może się tam posilić. Jeśli chcemy skosztować polskości w pełnej krasie, to wybierzmy się na kolację Pod Baranem, na pewno nie pożałujemy.