3-14

Wiele ciekawych artykułów o rozwinięciu liczby PI i nie tylko

3-14.plZdrowie i uroda

Pielęgnacja dla panów

Pielęgnacja dla panów

Mężczyźni często borykają się z różnorakimi problemami związanymi ze sferą urody i pielęgnacji, choć rzadko o tym mówią. Pomimo tego, że współcześnie powoli się to zmienia, wciąż potrzebują odrobiny zachęty, by zadbać o potrzeby swojej skóry. Jakie zabiegi są dla nich ważne, na co powinni zwrócić szczególną uwagę, a czego się wystrzegać? Podpowiadamy razem ze specjalistką do spraw urody, Panią Anną Kruk.

Skóra mężczyzn jest co prawda grubsza niż kobieca, ale dotykają ją podobne problemy. Co więcej, panowie często wcale o nią nie dbają. Stosują kosmetyki tylko przy okazji golenia. Preparaty te mają zazwyczaj działanie wysuszające i zamiast pomagać tylko podrażniają skórę. Nie sprzyjają jej również czynniki, z którymi styka się niemal codziennie każdy mężczyzna, jak suche powietrze z klimatyzacji, warunki atmosferyczne, niezbyt zdrowy tryb życia i codzienny pęd, w którym brak miejsca na właściwą pielęgnację i odpoczynek. Niektórzy panowie wręcz wstydzą się wizyt u kosmetyczki czy nawet stosowania kremów. Tymczasem jeśli chodzi o zabiegi pielęgnacyjne, wiele z nich pokrywa się w przypadku obu płci. Różnią się jedynie stosowanymi preparatami – podkreśla Anna Kruk – które dobiera się także odpowiednio do rodzaju cery.

Jakie zabiegi stosować?

Specjalistka rekomenduje panom przede wszystkim oczyszczanie twarzy – manualne bądź kawitacyjne, czyli wykonywane za pomocą ultradźwięków. Zaleca się ich wykonywanie w okresie jesieni, na początku zimy, gdy temperatury są jeszcze plusowe, oraz wiosną. W porze zimowej warto złuszczyć naskórek, tu skuteczna będzie mikrodermabrazja bądź łagodna kawitacja. Bardzo dobre efekty przynoszą także masaże wykonywane w obrębie twarzy i szyi, których częścią finalną powinna być maska algowa. W zależności od potrzeb nawilży, wygładzi i napnie skórę. Do każdego typu skóry kosmetyczka dobierze odpowiedni jej rodzaj. Coraz częściej mężczyznom poleca się również zabiegi, które pozwalają nie tylko skutecznie się zrelaksować, ale i oszukać czas. Sposobem na to jest zastosowanie mezoterapii bezigłowej lub działania fal radiowych. Zabiegi tego typu wygładzają zmarszczki mimiczne i likwidują niedoskonałości cery w rodzaju przebarwień czy blizn. Stosuje się je zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Nie są skomplikowane, nie trwają długo, a ich efekty są widoczne natychmiast.

Równie ważne jak piękna skóra, są wypielęgnowane dłonie i stopy. Dlatego Pani Anna Kruk zaleca każdemu eleganckiemu i zadbanemu mężczyźnie manicure i pedicure. Istotną sprawą jest także depilacja ciała, a szczególnie miejsc narażonych na nadmierną potliwość, jak pachy, klatka piersiowa, plecy. To najczęściej depilowane przez panów części ciała – podkreśla Anna Kruk. Możliwa jest depilacja ciepłym woskiem lub laserowa, umożliwiająca redukcję owłosienia nawet na kilka lat. Szczególnie poleca się ją panom o niskiej tolerancji na ból.Mężczyźni powinni także zadbać o codzienną pielęgnację w domu. Zaleca się w jej zakresie stosowanie kremu oraz żelu myjącego do twarzy, dobranych odpowiednio do typu skóry, jej wieku i PH. Należy też namawiać panów na różnego rodzaju maseczki pielęgnujące, dbanie o skórę dłoni, paznokcie czy stopy. Na pewno wiele przyjemności sprawi też każdemu z nich gorąca aromatyczna kąpiel, a przy okazji ich skóra będzie bardziej promienna i zrelaksowana.

Wizyta u kosmetyczki

Jak dopingować mężczyzn by o siebie zadbali i nie bali się używać większej ilości kosmetyków czy raz na jakiś czas wybrać się do kosmetyczki? Anna Kruk radzi, by pokazać jak wiele przyjemności sprawi nam ich zadbana, gładsza skóra, poza tym chwalmy każdą ich próbę podjęcia pielęgnacji i dbania o wygląd. Mężczyznom potrzeba zachęty i odrobiny zachwytu, aby przekonali się, że naprawdę warto. Trudniej będzie przekonać ich do wizyty u profesjonalnej kosmetyczki. Dobrym pomysłem jest wręczenie prezentu w postaci vouchera do salonu kosmetycznego. Nie musi dotyczyć konkretnego zabiegu, specjalistka na podstawie rozmowy i własnej oceny dobierze odpowiednią pielęgnację i rodzaj terapii dla skóry. I kto wie, może spodoba się to naszemu mężczyźnie i już więcej nie będzie trzeba go namawiać.

Udostępnij